Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

14-ročný (ne)vodič spôsobil medzi obcami Čáry a Kúty vážnu nehodu


V Honde Civic viezol kamarátov, dve 15-ročné dievčiny a 24-ročného mladého muža. Všetci traja skončili v nemocnici, jedna z nich s ťažkými zraneniami tváre.

Prípad si prevzala senická vyšetrovateľka, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy na zdraví. NaZáhorí.sk o tom informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podľa prvotných informácií z miesta nehody, 14-ročný vodič nezvládol medzi obcami Čáry a Kúty na rovnom úseku cesty riadenie. Do cesty mu údajne v utorok 21.12.2021 večer, krátko po 19.00 h, mala vbehnúť lesná zver a strhol riadenie. Na vozidlom stratil kontrolu, to sa pretočilo na strechu a išlo z jednej strany cesty na druhú, až skončili v pravej priekope. Okrem 14 ročného nevodiča sa všetci spolujazdci zranili. Polícia alkohol u tínedžera nezistila.

„Presné príčiny nehody ako aj to, kto umožnil 14-ročnému chlapcovi viesť svoje auto, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila krajská hovorkyňa.

Prevencia má obrovský význam

„Apelujeme na rodičov, aby poučili svoje deti. Sadnúť si volant, resp. odovzdať kľúče osobe, ktorá nie je držiteľom vodičského oprávnenia, a to nielen pre vodičov v náročnom zimnom období, je obrovský hazard. Treba si uvedomiť, že 14-ročné dieťa je už za svoje konanie trestne zodpovedné. V prípade takejto udalosti sú postihnuté situáciou viaceré rodiny a psychický tlak na dieťa a blízkych sa enormne zvyšuje,“ upozorňuje Linkešová.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár