HC Záhoráci - Sporta Hlohovec 34:27 Autor: Vladimír Miček

Hádzanári HC Záhoráci zdolali v 5. kole Niké Handball extraligy na domácej palubovke jednoznačne Sportu Hlohovec 34:27.

HC Záhoráci – Sporta Hlohovec 34:27 (15:12)

Zostava a góly HC Záhoráci: J. Rybár, M. Velebný, P. Samardžija – Frýbert, Dijamantović 1, Ristić 3, Valachovič 5, R. Baláž, Vasović 6/2, Jánoš 1, Tóth 2, Źunić 2, Kovács 1, Konečný 2, Spasić 4, Prevaj 7, tréner Ćirić, vedúci mužstva: B. Grich, M. Rybár st., M. Rybár ml.

Najviac gólov Sporta Hlohovec: Meliava 6, Cvičela a A. Antala 4. J. Antala 4/4.

Pokutové hody: 4/2 – 4/4, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: M. Baďura a Ondruš

Priebeh zápasu

Zápas začali obe mužstvá koncentrovane a dôrazne v obrane, čoho dôsledok bolo nízke skóre, keď po ôsmich minútach viedli domáci 3:2. Postupom času však Záhoráci začali nachádzať medzery v defenzíve Hlohovca. Bolo to najmä zásluhou Mária Prevaja, ktorý nielen úspešne zakončoval, ale aj kvalitne rozohrával útočné akcie. Keď sa k tomu pridala dôrazná obrana podporená výborným výkonom brankárov, po góle Jakuba Jánoša svietil na ukazovateli v 24. minúte stav 14:7. Hostia však nezložili zbrane a dokázali v závere skorigovať stav na 12:15.

Do druhého polčasu nastúpili Hlohovčania s obrovským nasadením a keďže domáci na tom boli podobne, na ihrisku sa odohrával boj o každú loptu. Hosťom sa niekoľkokrát podarilo dotiahnuť sa na dva góly a mali šancu priblížiť sa na jediný gól, ale v týchto momentoch výborne zapracovala obrana na čele s brankármi Záhorákov, ktorí vytiahli niekoľko skvelých zákrokov. Rozhodujúce momenty druhej časti prišli od 50. minúty, keď Samuel Kovács naštartoval štvorgólovú šnúru domácich, ktorý z trojgólového rozdielu odskočili na vedenie 29:22 a víťazstvo si už nenechali ujsť.

Najbližšie sa Záhoráci predstavia na palubovke Bojníc, kde sa s minuloročným bronzovým medailistom stretnú v sobotu 5. októbra od 19.00.

Hlasy po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci: „Pre nás sú tieto dva body mimoriadne dôležité. Od prvej minúty sme hrali uvoľnene, čo bolo kľúčové pre náš výkon. Verím, že tento tím dokáže, že prvé tri zápasy neodrážali našu skutočnú kvalitu. Teraz však musíme rýchlo zabudnúť na tento zápas a sústrediť sa na nadchádzajúci duel v Bojniciach. Aj keď sú Bojnice považované za veľkého favorita, ideme tam s cieľom získať dva body. Chcel by som poďakovať Hlohovcu za skutočne férovú hru a rozhodcom za vynikajúci výkon.

Mário Prevaj, najlepší strelec HC Záhoráci: „Do zápasu sme išli s veľkým odhodlaním a s cieľom plniť taktické pokyny, ktoré sme si v šatni pred zápasom stanovili. Úvod nám vyšiel presne tak ako sme si predsavzali a dokázali sme si vybudovať náskok, z ktorého sme ťažili vo zvyšnom priebehu. Teraz nás čakajú Bojnice a aj keď súper je favoritom, budeme sa snažiť nadviazať na výkon s Hlohovcom a pokúsiť sa odohrať vyrovnaný zápas.

Výsledky ďalších stretnutí

5. kolo Niké Handball extraligy mužov 2024/2025

MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 29:28 (17:15)

Najviac gólov:  Živkovič 9/3, Vallo 5, Š. Macháč, Jurák a Ľ. Ďuriš po 4 – Da Silva 7/1, Karlov 5, Barros “Araxá” 4

pok. hody: 4/3 – 2/2, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: Budzák a Záhradník

HK Košice – ŠKP Bratislava 31:27 (17:11)

Najviac gólov: P. Hruščák 12/3, Hriňák 5, Guzy 4 – Kysel 6/2, Parolly a Beltrami po 5

pok. hody: 4/3 – 3/2, vylúčení: 5 – 6, ČK: 55. Beltrami (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bednár a Cibere

HáO TJ Slovan Modra – HK Agro Topoľčany 26:28 (15:16)

Najviac gólov: Jurikovič 7, Kasagranda 5/1, F. Jurkovič, Stanič a Sirčo po 3, Kažík 3/1 – D. Polák 9, Donoso 6, D. Michalka 5/2

pok. hody: 4/2 – 2/2, vylúčení: 1 – 1, ČK: 35. Vasiljevič (Topoľčany), rozhodovali: Gönczi a Michal Nagy

MHC Štart Nové Zámky – HK Bojnice 31:30 (16:18)

Najviac gólov: Dévai 8/2, S. Valent 7, M. Straňovský 6 – T. Smetánka 11/1, J. Briatka 7, Meľnyk 4

pok. hody: 3/2 – 2/1, vylúčení: 5 – 5, ČK: 48. Souček (N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Maroš Nagy ml. a Papaj