Aktuálne D2: Uzávera diaľnice pre nehodu nákladiaka pri zjazde Kúty


Dnes 30.11.2021 krátko po 12.00 h došlo k dopravnej nehode na diaľnici D2 v smere do Českej republiky v úseku 19 km (zjazd Kúty).

Informuje o tom polícia KR PZ v Bratislave.

Vodič nákladného motorového vozidla prevážajúceho ošípané, pravdepodobne z dôvodu mikrospánku zišiel s vozidlom mimo vozovky kde došlo k jeho prevráteniu . V súvislosti s nehodou došlo k zraneniu dvoch osôb vo vozidle, na miesto sa presúvajú zamestnanci Štátnej veterinárnej správy.

V tejto súvislosti je v súčasnosti obmedzená premávka v jedno jazdnom pruhu v smere do Českej republiky, v opačnom smere sú prejazdné dva jazdné pruhy.

Po príchode vozidla na prekládku ošípaných dôjde následne k úplnému uzavretiu tohto úseku diaľnice na nevyhnutne potrebný čas. Vodičov polícia vyzýva, aby pri prejazde týmto úsekom zvýšili svoju opatrnosť a riadili sa pokynmi polície.

Hasiči zasahovali na diaľnici D2

Dopravná nehoda kamióna prevážajúceho prasatá D2 Hasiči z Malaciek boli dnes vyslaní k dopravnej nehode kamióna na diaľnici D2.

zdroj: HaZZ

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že kamión skončil prevrátený na boku mimo vozovky. V tom čase sa vo vozidle nachádzali dvaja účastníci, ktorí skončili v opatere ZZS. Havarovaný kamión prevážal cca. 650 kusov živých ošípaných, ktoré neutrpeli žiadne zranenia. Na miesto sa dostavil náhradný kamión, do ktorého budú zvieratá preložené a odvezené. Diaľnica je momentálne v oboch smeroch z Malaciek do Kútov uzavretá,” informuje na sociálnej sieti HaZZ SR.


Pridaj komentár