Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Benefičná aukcia obrazov podporí zariadenia na Záhorí

Benefičná aukcia obrazov. Autor diela: Július Barta

Darované umelecké diela známych slovenských výtvarníkov pomôžu podporiť sociálne znevýhodnených. Informoval o tom Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

V priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave sa vo štvrtok 23. novembra o 17:00 hodine koná benefičná aukcia obrazov. Táto jedinečná udalosť ponúka možnosť podpory klientov zariadení sociálnych služieb a mladých dospelých z detských domovov. Aukcia umožňuje návštevníkom nielen získať umelecké dielo od významných slovenských maliarov, ale aj prispieť k lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu tých, ktorí to potrebujú.

Aukcia obrazov: Umenie v službe solidarity a pomoci

Trnavský župan Jozef Viskupič, pod záštitou ktorého sa aukcia koná, uviedol, že výťažok z aukcie pôjde na dostavbu zariadenia podporovaného bývania pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a centra pre deti v Borskom Svätom Jure. Tieto deti vyrastali v detských domovoch a v podporovanom bývaní nájdu svoj druhý domov.

Akcia podporí zariadenia na Záhorí

Charitatívna aukcia umenia ponúka unikátnu príležitosť podporiť klientov sociálnych zariadení a mladých dospelých z detských domovov. Spoločne môžeme prispieť k ich kvalitnejšiemu a plnšiemu životu. Každé umenie, ktoré návštevníci aukcie získajú, je nielen umeleckým dielom, ale aj symbolom súdržnosti a podpory pre tých, ktorí to najviac potrebujú,” povedala Veronika Buc, vicežupanka Trnavského kraja.

Dodala, že v podporovanom bývaní nájde svoje nové domovy šesť klientok zo sociálnej služby v Borskom Svätom Jure a ďalších šesť klientov zo sociálnej služby v Moravskom Svätom Jáne.

Darované diela od významných slovenských umelcov

Vzácne umelecké diela na tento účel darovali známe slovenské osobnosti a rodinní príslušníci umelcov. Medzi dielami budú dražené napríklad obrazy od Martina Benku, Cypriána Majerníka, Ľudovíta Fullu, Imra Weiner-Kráľa, Márie Medveckej a ďalších.

Aukciu podporujú aj osobnosti umeleckého a kultúrneho života ako Ady Hajdu, Fedor Gál, Róbert Bezák, Zuzana Vačková, Dorotka Nvotová, Sáva Popovič, Lucia Hablovičová, Marcel Nemec a iní.

Spolupráca s občianskym združením Schody pomoci

Benefičnú aukciu pre občianske združenie Schody pomoci organizuje Lepšosvetko o.z. – Chránená dielňa Galéria. Združenie bolo založené s cieľom vybudovať a prevádzkovať zariadenie podporovaného bývania pre klientov s mentálnym znevýhodnením, klientov Domu na polceste po odchode z centier pre deti a rodiny a vytvorenia chránenej dielne.

Pomôžte zmeniť životy ľudí v núdzi

Benefičná aukcia ponúka príležitosť získať vzácne umelecké dielo a prispieť k lepšiemu zajtrajšku pre tých, ktorí to potrebujú. Všetci záujemcovia môžu prostredníctvom benefičnej aukcie prispieť k tejto cennej veci. Katalóg obrazov nájdete na https://bit.ly/katalog_obrazov.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár