Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

BSK: Rekonštrukcie regionálnych ciest aj na Záhorí


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s rekonštrukciou regionálnych ciest. Jednou z nich bude aj Nová ulica v Stupave.

Informuje o tom samospráva mesta Stupava.

Práce na revitalizácii vozovky III. triedy č. 1108, teda na Novej ulici, budú zahájené v sobotu 23. októbra 2021. Oprava cesty prinesie nový asfalt, vodorovné značenie i vyššiu bezpečnosť a komfort pre vodičov.

Predpokladané ukončenie prác sa odhaduje na 5. novembra 2021. 

“Za dočasné obmedzenia počas rekonštrukcie vozovky sa vopred ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie,” dopĺňa Stupava oficiálna stránka mesta.

 BSK spustil rekonštrukcie regionálnych ciest aj na Záhorí

Láb
fotky BSK

Nový asfalt, vodorovné značenie i vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa pustil Bratislavský samosprávny kraj. Tento rok opraví až 14 úsekov, ktoré sa dotknú okresov Malacky, Senec a Pezinok. Bratislavský kraj na ne vyčlenil bezmála 5,5 milióna eur.

„Ešte do minulého roka župnú cestársku spoločnosť fakticky ovládal súkromný spolumajiteľ. To komplikovalo nielen hospodárenie, ale aj správu ciest. Dnes máme nad cestárskou spoločnosťou úplnú vlastnícku aj manažérsku kontrolu. Aj vďaka tomu sme po dlhšom čase mohli rozbehnúť významné opravy regionálnych ciest, ktoré už boli veľmi potrebné. Cestné komunikácie opravujeme v každom okrese, pričom niektoré úseky sú už hotové. Celkovo sme na tento účel vyčlenili bezmála 5,5 milióna eur. Vynovené komunikácie bezpochyby prispejú ku komfortnejšej a  bezpečnejšej doprave v kraji,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavský kraj.

Kostolište

fotky BSK

Zrealizovaná bola aj revitalizácia ciest III/1107 Zohor – Láb, III/1095.

Minulý týždeň začala Správa ciest BSK pracovať na revitalizáciíi cesty II/501 v obci Rohožník. Práce sa rozbehli aj v obci Kostolište, kde sa revitalizujú cesty II/503 a III/1114 smer Gajary. 

Ide o odfrézovanie poškodených častí vozovky, zabudovanie výstužných geosyntetík na zosilnenie vozovky, aby sa zabránilo vzniku trhlín. Pokladať sa budú nové asfaltobetónové vrstvy vozovky a obnovené bude aj pôvodné vodorovné dopravné značenie. Všetky práce by mali byť dokončené koncom budúceho týždňa.

 V novembri je zase naplánovaná revitalizácia cesty III/1015 v Marianke, III/1108 Stupave či II/503 v Malackách.

„Opravy ciest sa nezaobídu bez čiastočných obmedzení dopravy. Preto prosíme vodičov o trpezlivosť a ohľaduplnosť. Robíme to pre vás,“ uzavrel Juraj Droba.

zdroj: BSK a Mesto Stupava  


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár