BVS: Dnes sa oficiálne spúšťa vodovod v Radošovciach


Výstavba vodovodu v Radošovciach je ukončená. S prácami na budovaní vodovodu sa začalo 29.6.2021. Cez túto obec na Záhorí síce prechádzalo veľké transportné vodovodné potrubie, ale nikdy v nej neboli vybudované lokálne rozvody vody.

V piatok, 24. marca  2023, o 10.00 hodine budú na nový vodovod v Radošovciach (okres Skalica) slávnostne pripojené prvé odberné miesta.

https://www.nazahori.sk/2021/06/30/video-zacala-sa-vystavba-lokalnych-rozvodov-vody-v-radosovciach/

„Vďaka investícii za viac ako 4 milióny eur sme dokázali vybudovať vodovod pre približne 440 odberných miest v obci, ktorá dlhodobo trpela chýbajúcim pripojením na verejný vodovod,“ NaZahori.sk o tom informoval riaditeľ komunikácie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Podstupka.

https://www.nazahori.sk/2023/03/22/ako-dopadlo-stretnutie-obcanov-s-spp-v-radosovciach-k-veternym-turbinam/

Na udalosti bude prítomný generálny riaditeľ BVS a.s. JUDr. Peter Olajoš, primátorka Skalice p. Mgr. Oľga Luptáková, pozvané médiá a hostia. „Obec Radošovce bude zastúpená mojim predchodcom p. Ing. Vladimírom Kočárikom, ktorého zásluha na výstavbe vodovodu je nepopierateľná. Nakoľko sa osobne nemôžem udalosti zúčastniť z dôvodu dlhodobo naplánovanej zahraničnej cesty a krátkeho časového úseku oznámenia tejto udalosti, požiadala som p. Kočárika a kolegyne z obecného úradu o ich účasť. Jedná sa o významný medzník v kvalite života nás všetkých. Som rada, že BVS a.s. ho poňala slávnostne,“ doplnila Iveta Matúšová – starostka obce Radošovce.

https://www.nazahori.sk/2021/04/02/v-radosovciach-objavili-cast-pravekeho-sidliska-cele-asi-zostane-navzdy-ukryte/

Pridaj komentár