Cudzinec pašoval nelegálne cigarety, odhalil ich Artuš

Cudzinec pašoval nelegálne cigarety. Zdroj: Colný úrad Trnava

Cudzí štátny príslušník sa pokúsil prepraviť cez diaľničný hraničný priechod Brodské 232 spotrebiteľských balení cigariet bez slovenskej kontrolnej známky. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Cigarety boli ukryté v rôznych dutinách jeho osobného automobilu. Na odhalenie tohto pokusu o pašovanie prispela hliadka trnavských príslušníkov finančnej správy. Tá mala so sebou aj služobného psa Artuša.

Kontrola na hraničnom priechode Brodské

Príslušníci zo Stanice Colného úradu Senica, ktorí hliadkovali v minulých dňoch na bývalom hraničnom priechode Brodské smerom do Českej republiky, zastavili osobné motorové vozidlo FORD Tranzit s prívesným vozíkom a bulharským evidenčným číslom. Vodičom bol 45-ročný občan Bulharskej republiky.

Podozrivá náklad a úloha služobného psa

Keď bol vodič vyzvaný, aby predložil tovar, ktorý by mohol byť predmetom colného dohľadu alebo spotrebnej dane, priznal iba časť spotrebiteľských balení cigariet a sprístupnil ich na kontrolu. Služobný pes Artuš, ktorý je špeciálne vycvičený na vyhľadávanie tabaku, však označil viacero miest v automobile, kde by sa mohli nachádzať ďalšie cigarety.

Kompletná kontrola vozidla odhalila skutočný rozsah pašovania

Aj napriek tomu, že vodič tvrdil, že všetky cigarety už predložil na kontrolu a iné neprepravuje, príslušníci finančnej správy sa rozhodli pre úplnú vnútornú kontrolu vozidla. Odhalili tak ďalšie spotrebiteľské balenia cigariet ukryté v dutinách pod palubnou doskou. Rovnako aj v odkladacej schránke vo dverách na strane spolujazdca, v plechovej schránke pripevnenej na ráme prívesného vozíka a v batožine. Celkovo sa jednalo o 232 spotrebiteľských balení cigariet bez slovenskej kontrolnej známky.

Vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.


Pridaj komentár