Do FK Senica prichádza exotický reprezentant


Zdroj: Egy Maulana Vikri

Futbalový klub zo Senice získal do svojich radov 21-ročného futbalistu z Indonézie. Egy Maulana Vikri je 5-násobný reprezentant svojej krajiny.

Ofenzívny stredopoliar strávil uplynulú sezónu v poľskej Lechii Gdaňsk, za ktorú naskočil do ligových duelov 10-krát a odohral v nich 132 minút. Na svojom konte má aj jeden štart v poľskom Superpohári.

Britské médium The Guardian ho v roku 2017 zaradilo medzi 60 najtalentovanejších futbalistov, ktorí sa narodili v roku 2000. Práve v roku 2017 zažiaril na Majstrovstvách juhovýchodnej Ázie do 18 rokov, kde sa stal najlepším strelcom, keď zaznamenal 8 gólov. „Jeho výkony mu vyniesli prezývku „Egy-Messi“ a jeho dribling, rýchlosť a prehľad s loptou sú skutočne pôsobivé. Upútal aj v zápase proti béčku španielskeho prvoligistu Espanyolu, po ktorom tréner David Gallego povedal, že ak zlepší defenzívnu činnosť, môže to dotiahnuť ďaleko,“ zdôvodnilo jeho nomináciu medzi TOP60 hráčov médium.

V roku 2018 sa presťahoval do Poľska, kde začal obliekať dres Lechie Gdaňsk, ale ani v priebehu ďalších sezón sa nedokázal výraznejšie presadiť v A-mužstve a tak prišiel prestup na Záhorie.


Pridaj komentár