Epidemiologická situácia sa nezlepšuje, skalická nemocnica prešla do 3.fázy reprofilizácie

Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Závažnosť epidemiologickej situácie v okrese Skalica nepoľavuje, práve naopak, situácia sa zhoršuje. Aj v týždni od 1. novembra je Skalica na úrovni 2. stupňa ohrozenia, nachádza sa v bordovej farbe podľa covid automatu. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje v porovnaní s predchádzajúcim týždňom 25-percentný nárast covid pozitívnych hospitalizovaných pacientov. Na pokyn štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva SR prešla skalická nemocnica do 3.fázy reprofilizácie a počet lôžok s napojením na UPV v tejto súvislosti vzrástol o dve.

“Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje 20 pozitívnych pacientov, z nich traja pacienti  sú umiestnení na lôžkach s pripojením na umelú pľúcnu ventiláciu na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Z piatich chorých zamestnancov sú traja zdravotnícki pracovníci,” informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Nemocnica aj naďalej prevádzkuje vakcinačné centrum. Na možnosť dať sa zaočkovať treťou dávkou  vakcíny sú osoby upozorňované formou SMS výzvy z NCZI, ale očkuje sa už aj bez registrácie. Osoby, ktoré boli očkované druhou dávkou v inom ako vakcinačnom centre Fakultnej nemocnice AGEL Skalica,  sa pred vakcináciou preukazujú dokladom o očkovaní druhou dávkou.

Režim vakcinačného centra zostáva nezmenený. Očkuje sa tri dni v týždni okrem stredy a piatka, neregistrovaní záujemcovia sa očkujú od 7.30 do 9.30 hod. Vo vakcinačnom centre sa naďalej očkuje aj prvou a druhou dávkou vakcíny.


Pridaj komentár