Facebook a Instagram ale aj WhatsApp mali rozsiahli výpadok


Facebook, Instagram a WhatsApp postihli 4.10.2021 podvečer rozsiahle technické problémy.

Väčšina používateľov sa sťažovala na pomalosť webových stránok, zlé pripájanie k serveru a nefunkčnosť aplikácií. Používatelia WhatsApp mali problémy s odosielaním správ.

O výpadkoch informovala platforma  Downdetector.

Facebook, Instagram a WhatsApp nefungovali niekoľko hodín. Čo sa v stručnosti na internete stalo? Prestal existovať Facebook. Stalo sa niečo, čo by sa dalo prirovnať k zrušeniu poštových smerových čísiel pre celé Slovensko, informoval www.e.dennikn.sk

 Facebook možnú príčinu výpadku bezprostredne neuviedol, avšak podľa expertov na kybernetickú bezpečnosť išlo zrejme o chybu systému na správu doménových mien počítačov a ich IP adries (tzv. DNS systém).

Väčšina používateľov sa sťažovala na pomalosť webových stránok, zlé pripájanie k serveru a nefunkčnosť aplikácií. Platforma Downdetector uviedla, že obdržala 10,6 milióna hlásení o problémoch so spomínanými službami od používateľov naprieč USA, Európou a Áziou, pričom problémy sa začali objavovať okolo 17.45 h SELČ. Zhruba o sedem hodín neskôr sa služby začali vracať do prevádzky. 

Michal Feik, riaditeľ odboru komunikácie a propagácie Bratislavský samosprávny kraj. 


Pridaj komentár