Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

FK Senica sa rozlúči s jesennou časťou Fortuna ligy


Futbalisti FK Senica privítajú na domácom ihrisku v 19. kole Fortuna ligy AS Trenčín. Duel bude zároveň bodkou za jesennou časťou najvyššej futbalovej súťaže.

Nadviazať na posledné dobré výsledky sa posnažia na Záhorí, kde v zápase s úvodným výkopom o 15:00 h privíta FK Senica AS Trenčín. Mužstvo trénera Pavla Šustra v prvom vzájomnom stretnutí na konci augusta na ihrisku súpera remizovalo 3:3.

Predstavujeme súpera FK Senica: AS Trenčín

AS Trenčín má za sebou úspešné obdobie, ovenčené dvomi titulmi majstra Slovenska (2015, 2016). Klub bol stabilným účastníkom európskych pohároch, v posledných sezónach však zaznamenal mierny ústup z pozícií. Trenčín bol vždy známy dobrou výchovou mládeže a jeho káder bol prešpikovaný talentovanými zahraničnými hráčmi.

V aktuálnej sezóne sa mu však nedarí podľa predstáv. Sezónu začal pod vedením Petra Hlinku, no slabší bol hlavne na domácom ihrisku, na ktorom má bilanciu 2-3-4, víťazstvá si pripísal len nad ViOn- om a Michalovcami. Na ihrisku súperov sa mu darí o niečo lepšie, aktuálne je však len na 8. mieste tabuľky Fortuna ligy s bilanciou 5-5-8, skóre 27:30 a 20 bodmi. Najlepším strelcom mužstva je 9-gólový Jakub Kadák.

Brankárskou jednotkou mužstva je 19- ročný Michal Kukučka, ktorý sa nevyhne výkyvom, ale vie podať v bránke kvalitný výkon. Obranná formácia prešla v posledných zápasoch zmenami. Na pravom kraji najčastejšie nastupuje Reuben Yem, stopérske posty si v poslednom zápase so Žilinou podelili legionári Jovičič a Stojsavljevič. Počas jesene pritom na týchto postoch nastupovala najčastejšie dvojica Pires – Pirinen. Fín Pirinen je pritom ľavý obranca. Je predpoklad, že v sobotu uvidíme na ľavom obrancovi Maduho.

Defenzívnym štítom mužstva je reprezentant do 21 rokov Samuel Lavrinčík, vedľa ktorého nastupuje 18-ročný Dominik Hollý. Ofenzívnu nadstavbu ponúka kapitán a najlepší strelec Jakub Kadák, konštruktívny a technicky dobre  vybavený hráč s výbornou strelou.

Aj na ofenzívnych postoch prichádza k veľkým rotáciám, naposledy hral na pravom krídle rýchlonohý Adam Gaži a na ľavom Philip Azango. Práve na tohto Nigérijčana si musíme dať pozor, pretože je mimoriadne aktívny a nebezpečný. Na hrote proti Žiline nastúpil kanonier Erik Jendrišek, ktorý je na ligových trávnikoch stálou hrozbou. V ofenzíve však môžu nastúpiť taktiež Tučný, Ikoba, či Letenay.

V poslednom ligovom zápase prehral AS Trenčín s MŠK Žilina 1:3. O jeho jediný gól sa v 74. min postaral peknou strelou Jakub Kadák. Pre Trenčín to bola už 4. prehra v poradí. Po abdikácii Petra Hlinku mužstvo dočasne vedie Juraj Ančic.

Petr Pavlík, kapitán FK Senica: Odpracovať to ako tím

V posledných 3 zápasoch FK Senica získal 7 bodov a dal tak zabudnúť na šnúru neúspešných výsledkov, ktorú Záhoráci ťahali. Mužstvo sa prezentuje bojovným a poctivým futbalom a práve to by mohlo na technických hráčov súpera platiť.

Ak budeme zodpovedne brániť a neuhýbať v súbojoch, súpera by sme v záverečnom zápase jesene mohli výsledkovo pretlačiť. Čaká nás posledný zápase jesene a chceme sa s ňou rozlúčiť čo najlepším výkonom a výsledkom. Vieme, že Trenčín je kvalitatívne silné mužstvo, ktoré rado drží loptu vo svojej moci a má veľmi kvalitné individuality. My však chceme nadviazať na posledné ligové výsledky a výkony a v zápase to odpracovať ako tím,” vyslovil v mene kabíny kapitán Petr Pavlík.

Rozhodcovia stretnutia

Hlavným rozhodcom zápasu 19. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a AS Trenčín bude Peter Kráľovič. Na čiarach mu budú pomáhať Erik Weiss a Dušan Štofik. Náhradným rozhodcom bude Bálint Kišš. Zápas si budete môcť pozrieť na platforme Voyo.sk.

Aj posledný zápas sezóny sa bude hrať bez divákov.

Zdroj: FK Senica


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár