Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

FOTO BSK: Na Záhorí sa pracuje na viacerých projektoch a ďalšie sa pripravujú


Župný výjazd na Záhorí. Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa počas výjazdu stretli s ôsmimi starostami a starostkou Podhoria, teda obcí od Lozorna až po Plavecký Mikuláš.

„Plánujeme veľa projektov, viaceré v oblasti turizmu a dopravy. V Plaveckom Podhradí sme si vyšli aj na Plavecký hrad a diskutovali o jeho obnove. Ďalšími témami boli školy, kanalizácia, voda a životné prostredie. Ďakujem starostom, kolegom a predovšetkým riaditeľke župného Odboru stratégií, územného rozvoja a riadenia projektov Barbore Lukáčovej. Pretože nestačí mať dobrý projekt, potrebujeme naň peniaze. A obciam ich pomôžeme vybojovať čo najviac, napríklad aj z Plánu obnovy,“ povedal po stretnutiach predseda BSK Juraj Droba.

Juraj Droba a starostovia a starostka obcí Podhoria /zdroj: BSK

V Kuchyni sa rozprávali o spoločnom zámere s obcami Jablonové a Pernekom zvýšiť kapacity základného školstva. Projekt je navrhnutý s dodržaním princípov Koncepcie SMART školy, ktorú vypracoval Úrad BSK.

V Rohožníku župa plánuje posilniť lokálnu ekonomiku, najmä prostredníctvom turizmu. Okolie je pretkané turistickými trasami a malými jaskyňami, a preto sa tu plánuje vybudovanie náučných chodníkov. Zároveň aj lepšie využiť potenciál vodných plôch, agroturizmu, ktorý je pre región typický, vysadiť jabloňové sady, ale obec chystá aj zaujímavý projekt čokoládovne. 

Spoločne pripravuje BSK s obcami cyklotrasu Rohožník – Sološnica – Plavecké Podhradie – Plavecký Mikuláš.

V Plaveckom Podhradí predstavitelia župy navštívili Plavecký hrad a so starostom sa rozprávali o obnove tejto krásnej pamiatky, ale aj zefektívnení prímestskej dopravy a lepšej nadväznosti spojov. 

[pinf_eventgallery event=’plavecky_hrad_dron20210930′ attr=images mode=lightbox max_images=10 thumb_width=120 ]


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár