Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

FOTO: FK Senica zatiaľ čaká na uvoľnenie prestupov


Vlado Miček

Vedenie FK Senica počíta pred štartom nového ročníka Fortuna ligy aj s možnosťou, že na úvodné kolo nebudú k dispozícii predsezónne posily. Podľa slov majiteľa klubu Oldřicha Dudu je to však málo pravdepodobné.

Tréner Pavel Šustr však počíta aj s takouto možnosťou. „Berieme to športovo. Na taktickej príprave budú sedieť aj hráči, ktorí budú pripravení v prípade, že nepríde kladné stanovisko k uvoľneniu prestupov zo strany UEFA,“ bral aktuálnu situáciu s nadhľadom tréner.

Vedenie klubu však nevidí dôvod, prečo by sa prestupy do začiatku sezóny nemali uskutočniť. „Máme splnené všetky zákonné povinnosti a žiadne dlhy nemáme. Medializované informácie o dlhoch klubu sa nezakladajú na pravde. Aj preto sme na to nereagovali. My rešpektujeme vyššie orgány, ktoré rozhodnú o tom, či musíme niečo zaplatiť alebo nie. Ak niekto neodrobí prácu, na ktorú bol zamestnaný, nemá nárok na odmenu,“ doplnil majiteľ klubu.

Ako uviedol, keď preberal klub, deklaroval sa dlh po bývalých majiteľoch vo výške jedného milióna eur. „Nakoniec z toho boli milióny tri a v súčasnosti je neuhradených z tejto sumy ešte 200.000 eur,“ upresnil Duda.

Čo sa týka letnej prípravy a doplnenia kádra, prevláda v klube spokojnosť. „Príprava sa uskutočnila podľa plánu. Odohrali sme zápasy, ktoré ukázali, že sme ešte len na začiatku cesty. Bolo tu mnoho hráčov na skúške, niektorí uspeli a zostali, iní nie, ale až súťažné stretnutia ukážu, ako na tom reálne sme. Pozitívnou informáciou je fakt, že sa nikto vážnejšie v rámci prípravy nezranil. Som presvedčený, že máme mužstvo, aby sme odohrali dôstojnú úlohu v súťaži,“ informoval tréner.

Mužstvo bude na úvod sezóny postrádať kapitána Juraja Pirosku, ktorý má problémy so šľachami ešte z uplynulej sezóny. „Verím, že to zvládnu aj bezo mňa. Trápi ma zranenie z uplynulej sezóny, ktoré sa naťahuje. Zatiaľ neviem odhadnúť dĺžku absencie. S mužstvom som v pravidelnom kontakte. Na hráčoch je vidieť snahu a chuť,“ doplnil kapitán mužstva Juraj Piroska.

[pinf_eventgallery event=’senica_fk_tlacovka20210722′ attr=images mode=link max_images=30 thumb_width=200 ]

 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár