Záhoráci - Modra Autor: Vladimír Miček

Záhoráci nadviazali na úspešný pohárový zápas s Topoľčanmi a cez víkend uspeli aj v 7. kole Niké Handball extraligy, keď zdolali v stupavskej hale Modru o päť gólov 32:27.

HC Záhoráci – HáO TJ Slovan Modra 32:27 (17:12)

Zostava a góly HC Záhoráci: J. Rybár, Samardžija, Velebný – Dijamantović 4, Ristić 4, Valachovič 2, R. Baláž, Vasović 9/4, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 1, Konečný 4, Spasić 6, Prevaj, Krajčír, tréner Ćirić, vedúci mužstva B. Grich, M. Rybár ml., M. Rybár st.

Najviac gólov HáO TJ Slovan Modra: Farkas 7, Jurikovič a Sirčo po 4

pok. hody: 5/4 – 5/4, vylúčení: 5 – 5, rozhodovali: Bohuniczký a Szerencsés

Priebeh zápasu

Hostia sa síce na konci prvej minúty dostali do vedenia 1:0, no to bolo naposledy, čo v zápase viedli. Ristić a Spasić rýchlo zmenili priebeh hry a hostia mali problémy s bránením útočnej sily Záhorákov. Často sa uchyľovali k nedovoleným zákrokom na šestke, čo Vasović bez problémov trestal premenenými sedmičkami. Postupne sa k ofenzíve pridávali aj ďalší domáci hráči a v 16. minúte už mali náskok piatich gólov. Hoci sa hostia začali pomaly presadzovať aj v útoku, domáci im nedovolili znížiť rozdiel a do šatní odchádzali s vedením 17:12.

Modre vyšiel vstup do druhej časti, keď sa im podarilo znížiť na rozdiel troch gólov, na čo reagoval tréner Bojan Ćirić oddychovým časom. Po ňom prišli tri góly Záhorákov, ktoré domáce mužstvo upokojili a zdalo sa, že dokráča k bezproblémovému víťazstvu. Lenže hostia nezložili zbrane, nenápadne ukrajovali z náskoku a v 53. minúte Farkas znížil na rozdiel dvoch gólov 24:26. Záhoráci však v týchto momentoch zlepšili obrannú aj útočnú fázu a dva góly Spasića a jeden Konečného im vrátili päťgólový náskok, ktorý si udržali až do záverečného hvizdu.

Hlas po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci: „Začiatok zápasu sme zvládli výborne a udržali sme si sústredenie počas celého duelu, keďže sme takmer neustále viedli aspoň o tri góly. Mali sme chvíľu, keď sa nám súper priblížil, ale dokázali sme to zvládnuť a myslím, že kľúčovým momentom bol práve úvod stretnutia. Získali sme dôležité body doma, čo je pre nás zásadné. Ak chceme budúci týždeň dosiahnuť dobrý výsledok v Nových Zámkoch, musíme sa vyhnúť obdobiam nepozornosti. Čo sa týka obrany, ak sa pozrieme na počet gólov, ktoré sme inkasovali od konkurentov na postup do prvej šestky, nie je ich veľa. Problémom však zostáva naša koncentrácia v zápasoch proti silným súperom, na čom musíme pracovať. Verím, že sa to pomaly zlepšuje a že výsledky budú čoskoro viditeľné.

Fotogaléria zo zápasu

autor Vladimír Miček

Ďalšie výsledky 7. kola Niké Handball extraligy

MHC Štart Nové Zámky – HK Agro Topoľčany 29:24 (13:14)

Najviac gólov: Dévai 7, G. Vadkerti a Souček po 6 – D. Michalka 8/4, D. Polák 5, L. Gugolj a Donoso po 3

pok. hody: 4/3 – 6/4, vylúčení: 7 – 3, ČK: 24. A. Lukačín (N. Zámky) rozhodovali: Gabriš a Veselka

Tatran Prešov – ŠKP Bratislava 32:22 (17:8)

Najviac gólov: Karlov 8/3, M. Antl 5, Fenár 4 – Féder 6, Halla a O. Orosz po 4

pok. hody: 5/4 – 6/3, vylúčení: 3 – 3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov

MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec 34:23 (17:11)

Najviac gólov: Ľ. Ďuriš 6, Š. Macháč 5, Vallo 4 – Meliava 9, J. Antala 5/3, Paloncy, Jankovič a Pauk po 2

Pok. hody: 1/1 – 3/3, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj

HK Košice – HK Bojnice 32:31 (19:14)

Najviac gólov: Jászai 8, P. Hruščák 7/3, Hriňák a E. Ľoch 5 – J. Briatka a Smetánka po 9/1, Bogár 5

Pok. hody: 3/3 – 4/2, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: M. Cibere a V. Cibere