Stupava - Dunajská Streda. Autor: Vladimír Miček

Ženy HC Tatran Stupava nezaváhali ani v zápase 5. kola 1. ligy a na svoje konto si pripísali ďalšie víťazstvo, keď zdolali Béčko Dunajskej Stredy, ktoré prišlo posilnené aj o niekoľko hráčok, ktoré nastupujú v zápasoch MOL Ligy a Európskeho pohára.

HC Tatran Stupava – DAC Dunajská Streda B 26:19 (13:9)

Zostava a góly HC Tatran Stupava: Šperglová, Porubská, Mozoľová – Horňanová, Tornócziová 2, Griffiths, Bahorecová 10/3, Rudincová 4, Sobotová 3, H. Karkušová 4, Zaťková, Horváthová, L. Labudová 3, K. Karkušová, tréner Olšavský, asistent trénera Lorenc.

Najviac gólov DAC Dunajská Streda: Csernyánszky 8, Ilić 5, Beke 2.

Priebeh zápasu

Oba tímy vstúpili do zápasu s plnou sústredenosťou, pričom na ihrisku prebiehal vyrovnaný súboj. Až do 14. minúty si ani jedno družstvo nedokázalo vytvoriť viac než jednogólový náskok. Postupne však domáce hráčky začali mierne dominovať a v posledných troch minútach prvého polčasu sa im podarilo zvýšiť vedenie na polčasový stav 13:9.

Lenže hostkám vyšiel vstup do druhého polčasu a v 36. minúte svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 14:14. Na vývoj reagoval stupavský tréner Peter Olšavský oddychovým časom, ktorý priniesol svoje ovocie. Nasledovala šnúra šiestich presných zásahov domácich, ktoré odskočili na 20:14. Súper síce reagoval tromi gólmi, ale ďalšia päťgólová séria Stupavčaniek priniesla definitívne uspokojenie a vedenie 25:17 pre domáce. Tie potešili fanúšikov aj niekoľkými peknými akciami, za ktoré sa im dostalo zaslúženého potlesku.

Tréner žien Tatran Stupava Peter Olšavský (vpravo) foto: Vladimír Miček

Hlas trénera

Vyjadrenie trénera Petra Olšavského po zápase s Dunajskou Stredou: „Dnešný zápas bol skutočne výnimočný a musím dievčatá pochváliť za ich obrovskú snahu a neúnavnú túžbu po víťazstve. Hráčky predviedli silnú vôľu, dôsledne dodržiavali pokyny a boli zodpovedné v obrane aj pri prechodoch. Ich prístup k zápasu bol presne taký, aký som si predstavoval. Možno k tomu prispelo aj to, že proti nám nastúpili hráčky, ktoré majú skúsenosti z MOL ligy či Európskej ligy, čo našim dievčatám dodalo extra motiváciu. Som za to veľmi vďačný a chcem im úprimne poďakovať za ich výkon. Jediným nedostatkom bolo, že som nemohol zapojiť všetky hráčky, ako som pôvodne plánoval. Avšak, sú zápasy, kde nechceme narušiť dobre fungujúci tím, a preto sme tentoraz menej striedali.“

Najbližšie sa ženy HC Tatran Stupava predstavia už v stredu 16. septembra od 19.00 h na domácej palubovke v zápase Slovenského pohára v „Záhoráckom derby! Proti mužstvu z Malaciek. V 1. lige ich najbližšie čaká zápas v nedeľu 20. októbra v Šuranoch, kde nastúpia proti domácemu mužstvu HKM od 16.00 h.