Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

FOTO: V Senici zrazilo terénne auto 60-ročnú ženu


Dnes v stredu ráno pár minút po 7:00 h došlo na Námestí Oslobodenia v Senici k zrážke terénneho auta a 60-ročnej pani. Tá mala prechádzať cez osvetlený priechod pre chodcov, keď do nej narazila 52-ročná vodička na aute Jeep.

Pri nehode chodkyňa utrpela zranenie hlavy, ktoré si vyžiadalo ošetrenie v nemocnici. Policajti vykonanými dychovými skúškami alkohol u žien nepotvrdili. Na objasnení presnej príčiny a okolností nehody policajti naďalej pracujú,” uviedla polícia.

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby sa pri zhoršenej viditeľnosti o to viac sústredili na jazdu a všímali si okolie. “Najmä v skorých ranných hodinách, keď sa ľudia presúvajú do práce, je na cestách zvýšený pohyb vozidiel, ale aj chodcov. Je preto nevyhnutné, aby vodiči zvýšili svoju pozornosť, jazdili opatrne a v blízkosti priechodov pre chodcov spomalili natoľko, aby boli schopní včas zareagovať,” nabáda polícia.

Chodcom odporúča, aby používali reflexné prvky, a to aj v prípade, že prechádzajú po priechode pre chodcov. “Pravidlo „vidieť a byť videný“ už totiž zachránilo nejeden život. Cez cestu prechádzajte len v prípade, ak ste si istí, že je to pre vás bezpečné a že vás vodič prichádzajúceho auta zaregistroval. Nezabúdajte, že pri strete s autom ste to vy, kto ťahá za kratší koniec” apeluje polícia.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár