Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

FOTO+VIDEO: Hokejbalisti Skalice zvládli aj duel proti ŠK 98 Pruské


NaZahori.sk - Miro Minďáš
Milan Sobol (Hokejmarket Skalica)

Nesporne šlágrom 12. kola najvyššej hokejbalovej súťaže bol súboj lídra tabuľky HBK Hokejmarket Skalica a druhého celku tabuľky ŠK 98 Pruské. Bol to zároveň prvý zápas druhej polovice základnej časti.

Súperi sa stretli v prvom kole v Pruskom, kedy sa zápas skončil pomerne jednoznačnou výhrou Skalice 4:0. Hráči Pruského prišli do Skalice s vizitkou najlepšie skórujúceho družstva so 45 gólmi, ale s pomerne deravou obranou, ktorá mala na konte takmer tri góly na zápas. Na druhej strane bola obrana, ktorá v doterajšom priebehu súťaže inkasovala najmenej. Oba tímy mali na konte šnúru štyroch výhier, čiže jedna sa v sobotu 13. novembra mala pretrhnúť.

Spomínané štatistické ukazovatele sa v zápase takmer do bodky potvrdili. Prvú tretinu domáci vyhrali 3:0 po góloch Lukačoviča, Salajku a Drgoňa a potvrdila sa tak nepriaznivá fazóna obrany Pruského. V druhej tretine zase zabral hosťujúci útok a bleskurýchle znížil na 3:2. Odpoveď však prišla podobne rýchlo a dva góly Martinusíka a Lukačoviča vrátili domácim trojgólový rozdiel. Hostia vo veľmi slušne hranom zápase, vylúčení bol iba jeden hráč na každej strane, pred koncom upravili na konečných 5:3. Skaličania si tak upevnili pozíciu na prvej priečke.  

 

Skalickí hokejbalisti majú ešte v novembri naplánované tri zápasy. Dvadsiateho pocestujú do Považskej Bystrice a posledný novembrový víkend budú hrať doma. 27. privítajú Vranov nad Topľou a na druhý deň Spišskú Belú. Podľa rozpisu sa oba zápasy začínajú o 13. hodine, ale je možné, že v nedeľu sa bude hrať skôr.

HBK Hokejmarket Skalica – ŠK 98 Pruské 5:3 (3:0, 2:2, 0:1)

Góly: 4. Lukačovič (Rampáček, Martinusík), 7. Salajka (Rampáček, Martinusík), 15. Drgoň (Muráň, Sobol), 21. Martinusík (Lukačovič), 21. Lukačovič (Rampáček, Martinusík) – 16. Balga (Vozár, Tichý), 20. Balga (Cíbik), 38, Cíbik (Vozár, Krčmárik), rozhodovali: Gondora – Kralovič, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0.)

 

HBK Hokejmarket Skalica – ŠK 98 Pruské 5:3 (3:0, 2:2, 0:1)

NaZahori.sk

KOCR Bratislava region

Pridaj komentár