FOTO+VIDEO: Na kúpalisko v Senici zavítalo takmer 15.000 návštevníkov


NaZahori.sk - Vlado Miček

Na Mestskom kúpalisku v Senici zaznamenali počas tohtoročnej letnej sezóny, ktorá sa začala 18. júna a trvala do konca augusta, 14.865 vstupov.

Celkom išlo o 64 kúpacích dní. „V júni sa prišlo okúpať 5522 návštevníkov, v júli 6724 a v auguste 2619. Najexponovanejším dňom bol horúci štvrtok 8. júla, kedy sa prišlo do bazénov schladiť rekordných 877 návštevníkov. V tejto sezóne bola návštevnosť ovplyvňovaná charakterom počasia, pretože epidemické opatrenia boli počas leta priaznivé,“ uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Ako doplnil, mesto každoročne investuje do údržby, renovácie i vybavenia voľnočasových areálov a športovísk. „Tento rok privítalo kúpalisko sezónu s revitalizovaným areálom, v ktorom pribudlo nové detské ihrisko a pri detskom bazéne bol osadený stan, ktorý vytváral v horúčavách potrebný tieň,“ doplnila hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

[pinf_eventgallery event=’senica_zhora20211023′ attr=images mode=lightbox max_images=24 thumb_width=120 ]

Ďalším atraktívnym miestom, kde mohli obyvatelia mesta ale aj návštevníci tráviť horúce letné dni bola Kunovská priehrada, kde pribudlo v rámci infraštruktúry viacero noviniek. Na cyklotrase, ktorá vedie z mesta na priehradu, bolo osadených viac ako 500 svetelných pukov priamo do telesa cyklotrasy, ktoré pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie v spolupráci s mestom Senica. Svetelný puk je LED svietidlo, ktoré ako zdroj svetla využíva solárnu energiu a zároveň zbytočne nesvieti do očí cyklistom či chodcom. “Sme radi, že víťazom obstarávania je firma z nášho regiónu a môžeme tak okrem zvýšenia atraktívnosti cyklodopravy podporiť aj lokálneho dodávateľa,” informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie a poslanec TTSK Zdenko Čambal.

Priamo na priehrade pribudla aj lanová dráha pre deti, prvé cyklostojany a jeden servisný stojan na drobné opravy. “Jedným z cieľov organizácie je rozvoj cykloturistiky v regióne. Základným predpokladom je existencia kvalitných cyklotrás, ale ich budovanie je úloha pre samosprávy, vyššie územné celky či štát. My sa snažíme zabezpečiť propagáciu, produkciu cyklomáp, ale i zlepšovať infraštruktúru, teda zabezpečiť komfort pre cykloturistov. Už čoskoro pribudne ďalších 15 cyklostojanov a nabíjačka pre elektrobicykle. Vybavenie zabezpečujeme z členského príspevku mesta Senica, ako aj z grantu, ktorý sme získali od Trnavského samosprávneho kraja,“ prezradil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

[pinf_eventgallery event=’senica_muzeum20210721′ attr=images mode=link max_images=18 thumb_width=120 ]

Okrem kúpaliska bolo častým miestom návštev mestské Múzeum Senica, ktoré vystavuje archeologické expozície pomocou najmodernejších technológií, v podkroví ukrýva maketu historickej Senice a v podzemí zasa kostrové unikátne hroby. „Kurátor múzea záujemcov prevedie jednotlivými expozíciami, porozpráva o zaujímavej histórii samotnej budovy a odpovie na vaše všetečné otázky,“ doplnila hovorkyňa.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=lWg1Gp_wx_Y{/youtube}

Milovníci pohybu a krásnych výhľadov nevynechali prechádzku na nedávno otvorenú vyhliadku, ktorá sa vypína v Kunovej na kopci nad záhradkárskou osadou. „Je z nej nádherný výhľad na širokú otvorenú krajinu. Za priaznivého počasia z nej budete mať mesto Senica ako na dlani. Takisto Kunovskú priehradu, hrad Branč, baziliku v Šaštíne a dokonca aj vrcholky rakúskych Álp,“ opísala, čo všetko je z vyhliadky vidieť Moravcová.

 


Pridaj komentár