HC Záhoráci v úvodnom kole Niké Handball extraligy prehrali s Košicami

HC Záhoráci - HK Košice 33:39 v 1. kole Niké Handball extraligy. Autor: Vladimír Miček

V úvodnom kole najvyššej hádzanárskej súťaže Niké Handball extraligy privítali na domácej pôde HC Záhoráci minuloročného semifinalistu HK Košice, ktorému podľahli 33:39.

HC Záhoráci – HK Košice 33:39 (14:19)

Zostava a góly HC Záhoráci: J. Rybár, Samardzija, Velebný – Tóth 1, Valachovič 6, Dijamantovič 1, Konečný 1, Žunić 7, Jánoš, Grich 1, Krajčír 1, Spasić 5, Kovács 4, Prevaj 1, Ristić 5.

Najviac gólov HK Košice: Hruščák 7, Ľoch a Hriňák po 6, Baláž 5/2.

Priebeh zápasu

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, ale postupne hostia začali preberať iniciatívu. Od stavu 2:2 v 3. minúte odskočili za 10 minút sedemgólový rozdiel. To donútilo domáceho trénera Bojana Ćirića zobrať si oddychový čas. Záhorákom sa podarilo stiahnuť na rozdiel štyroch gólov a počas presilovej hry si vytvoriť gólové príležitosti vrátane sedemmetrového hodu, ale tieto príležitosti zahodili a hostia trestali, keď odskočili na rozdiel šiestich presných zásahov. V posledných 10 minútach sa na ihrisku priostrilo a v niektorých momentoch sa hralo 4 na 4. Východniarov to však nevyviedlo z rytmu a neustále si udržiavali dostatočný náskok, s ktorým odchádzali aj do šatní.

Hosťom vyšiel aj úvod druhej časti, keď strelili hneď v jej úvode dva góly. Domáci sa snažili aj naďalej o rýchlu hádzanú, ktorou sa snažili unaviť súpera. To sa im čiastočne aj darilo, keď hostia začali robiť technické chyby, ale tých sa nevyvarovali ani domáci a pri snahe hrať rýchlo takisto strácali ľahké lopty. Keď sa k tomu pridalo množstvo nepremenených čistých príležitostí, hostia si postrážili náskok a zápas doviedli k víťazstvu.

Hlas po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci: „Včerajší zápas ma sklamal. Proti tímu akým sú Košice je také množstvo technických chýb neprijateľné. Hoci je to len úvodný zápas sezóny a nebudem z toho robiť drámu, mrzí ma viac náš výkon než samotná prehra. Stojím za svojím tímom na sto percent a verím, že to bol len slabší deň. Je dôležité sa pozrieť späť, odstrániť chyby a som presvedčený, že sa nám to podarí. Títo chlapci dosiahli za posledné tri roky veľké pokroky a som si istý, že v tejto sezóne pridajú ďalší. Prvý zápas je za nami, neboli sme dobrí, ale sezóna nie je o jednom stretnutí. Práve začíname a pokračujeme ďalej. Títo hráči si zaslúžia našu podporu. Ospravedlňujeme sa všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť aj napriek horúcemu počasiu, a ďakujeme, že ste opäť stáli pri nás.“

Igor Žunić, pivot HC Záhoráci: „Čakali sme, že budeme mať lepší pohyb a obranu, ktorej sme sa v príprave špeciálne venovali. Nehrali sme v defenzíve tak, ako sme si to pred zápasom pripravovali. Košice boli jednoznačne lepšie. Musíme dať hlavu hore a pripraviť sa na ďalšie stretnutie.