Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Kamionista na D2 havaroval, nafúkal viac ako 3 promile!


Dopravní policajti boli dnes krátko po 12.00 h vyslaní na 31,6 km diaľnice D2 v smere do Bratislavy, kde došlo k dopravnej nehode nákladného motorového vozidla. NaZahori.sk o tom informoval hovorca KR PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Podľa doterajších informácii 52-ročný vodič kamióna prevážajúceho uhlie  z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo vozovky. Následne došlo k jeho prevráteniu. „Po príchode na miesto chcel vodič z miesta ujsť, avšak bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a podrobený vykonaniu dychovej skúšky,“ uviedol hovorca polície.

Tá skončila s výsledkom 1,54 mg / l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 3,21 promile. „Táto hodnota z medicínskeho hľadiska predstavuje stav vážnej otravy alkoholom. Vyvodením trestno právnej zodpovednosti voči vodičovi sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách,“ doplnil Szeiff.

Kamionista na D2 havaroval, nafúkal viac ako 3 promile. Zdroj: PZ SR
Kamionista na D2 havaroval, nafúkal viac ako 3 promile. Zdroj: PZ SR

Pravý jazdný pruh diaľnice v tomto úseku je momentálne v dôsledku dokumentovania ako aj odstraňovania následkov tejto nehody neprejazdný. Premávka je usmerňovaná na mieste dopravnými policajtmi.

V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade  za volant nepatrí! Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností  nepožili,“ apeluje hovorca polície.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár