Kaštieľ Malacky: Prezentácia rekonštrukcie Múzea v Kútoch a Domu 1890 v Závode


V utorok 20. júla 2021 o 18. h bude Stretnutie s históriou na nádvorí Pálffyovského kaštieľa v Malackách zamerané na rekonštrukcie starých domov patriacich do kategórie ľudová architektúra.

Prezentovaná bude rekonštrukcia budovy Múzea v Kútoch a projekt Dom 1890 z obce Závod. Debatovať budú Ivan Klas, Richard Drška a Alexander Krajčír.

 

Skladanie viac ako 200-ročnej stodoly v Kútoch

Stodola okrem obdivuhodného veku v sebe skrýva aj mnoho ďalších zaujímavostí, pre ktoré je historicky atraktívna. „Za prvé je to tradičná architektúr, ktorá už v Kútoch mizne. V obci stoja už iba dve takéto stodoly. Za druhé, ide o stodolu, ktorú vlastnila najznámejšia rodina v Kútoch, z ktorej vzišli všetci slávni rodáci z tejto obce, čo v sebe skrýva silnú symboliku,“ prezradil o stodole člen združenia Filip Húšťava.

„Stodola je náš druhý projekt po múzeu. Momentálne sme získali grant z Trnavskej župy a vďaka tomu sme ju previezli na miesto určenia, upravili sme základovú konštrukciu a dúfam, že v sobotu postavíme nosnú čas stodoly,“ doplnil pre NaZahori.sk ďalší člen združenia Richard Drška.

Viac sa dozviete TU: https://www.nazahori.sk/senica/item/4766-video-foto-kuty-zacne-sa-skladanie-viac-ako-200-rocnej-stodoly

Kúty, Začína sa stavanie 200-ročnej stodoly

NaZahori.sk

Pridaj komentár