Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Kritická situácia s dopravou je v okresoch Myjava a Nové Mesto nad Váhom


Konkrétne v okolí Starej Turej, obce Hrašné a Myjavy. Husté sneženie však komplikuje dopravu na celom území Trenčianskeho kraja. Informuje o tom KR PZ v Trenčíne.

18:15 h:AKTUALIZÁCIA: na trase Stará Turá – Hrašné – Myjava hlásite viacero nehôd a odstavených kamiónov, úsek je podľa vašich slov ťažko prejazdný, počítajte so zdržaním. zdroj: Zelená vlna RTVS

Podmienky na cestách sa zhoršujú

„Podľa predpovede SHMÚ má počas celého dňa, v celom našom kraji, výdatne snežiť. Nezabúdajte preto na cestách prispôsobiť jazdu stavu vozovky, buďte opatrní a ohľaduplní voči ostatným. Pred jazdou sa obrňte trpezlivosťou. Cestu si plánujte s dostatočným časovým predstihom, aby ste sa nedostali do časovej tiesne a zbytočne nevyvolávali kolízne situácie,“ dopĺňa Polícia SR – Trenčiansky kraj .

Ako jazdiť na snehu?

ZÁKLAD SÚ ZIMNÉ PNEUMATIKY – Áno, toto je nevyhnutnosť. Veríme, že každý má už prezuté a nečakal na sneh.

CIT S PEDÁLOM A VOLANTOM – Pri ovládaní auta je potrebné sa vyvarovať trhavého a prudkého pohybu. To by mohlo viesť k šmyku a následnej nehode. Pri jazde brzdite dlhšie a plynulo, rovnako to platí aj pri rozjazde.

BEZPEČNÝ ODSTUP – Na snehu je brzdná dráha oveľa dlhšia a ako sme vyššie spomenuli, hrozí aj nebezpečenstvo šmyku pri náhlom zabrzdení.

JAZDITE POMALŠIE

ODSTRÁŇTE Z AUTA NÁMRAZU A SNEH – Nevyhnutnosťou je to, aby vodič dobre videl na cestu. „TANKOVÝ PRIEZOR“ NA ČELNOM SKLE NESTAČÍ! Odstránením námrazy z auta zase zabránite padajúcim kusom ľadu, ktoré môžu poškodiť ostatné autá.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár