Malackí futbalisti zdolali lídra tabuľky


 

Futbalisti FC Žolík Malacky si v 8. kole III. ligy BFZ dokonale napravili chuť po minulo týždňovej prehre 0:2 v Rusovciach. 

Na domácom ihrisku totiž porazili doteraz nezdolaný tím Slovan Ivanka pri Dunaji 3:1. Víťazstvo je o to cennejšie, že hostia inkasovali v tomto ligovom ročníku po prvý raz až v Malackách. 

FC Žolík Malacky – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 3:1(1:1)

Góly: 8. Filip Kusalík, 60. Samuel Livora, 90. Filip Buchel – 6. Olav Dudnyk 

Zostava FC Žolík Malacky: Marko Zváč (C) – Tomáš Rišo, Samuel Livora, Lukáš Kučera, Lukáš Rupec, Filip Buchel (85. Timothy Zmajkovič), Juraj Miklušičák (88. Dávid Lipták), Andrej Rampáček, Branislav Martinka (90. Timotej Foltýn), Filip Kusalík (84. Dominik Dohnanský), Jakub Buchel.

Priebeh zápasu

Zápas sa pre zverencov Branislava Juhasa nezačal dobre, už v 6. minúte otváral skóre hosťujúci ukrajinský legionár Olav Dudnyk. Slovan sa však dlho z tesného náskoku netešil, pretože  už o dve minúty vyrovnal Filip Kusalík. Nerozhodný výsledok vydržal až do 60. minúty, keď víťazstvo Malačanom priblížil Samuel Livora. Hoci sa líder tabuľky v poslednej polhodine snažil zachrániť aspoň remízu, jeho nádeje na akýkoľvek bodový zisk pochoval v nastavenom čase Jakub Buchel. 

Dôležité tri body pomohli Malačanom udržať si 7.  priečku. Slovan Ivanka pri Dunaji aj napriek prehre vedie tabuľku o tri body pred bratislavskou Račou. Na chvoste tabuľky sa krčí Lokomotíva Devínska Nová Ves s jediným získaným bodom. Na najbližší zápas Malačania vycestujú v nedeľu 3. októbra do Dunajskej Lužnej, ktorá je na 8. priečke. 

zdroj: Mesto Malacky www.malacky.sk  -mb-

 

 


Pridaj komentár