Malackí hádzanári nielen športujú, ale starajú sa aj o prírodu


zdroj: Handball Malacky

Na september pripravujú hádzanári z Malaciek v poradí druhú ekoudalosť tohto roka. Po úspešnej prvej akcii zberu odpadu pripravujú druhú udalosť už na 15. septembra 2021. NaZahori.sk o tom informoval marketingový a mediálny zástupca Handball Malacky Ján Janoštiak.

Pre zúčastnených zberačov je pripravené občerstvenie a kurz prvej pomoci so školiteľom, ktorý je lekárom – kardiochirurgom v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb. „Účastníkom zeleného programu pripravil náš klub za podpory sponzora aj malé poďakovanie, možnosť zakúpenia či objednania značkového športového oblečenia s klubovou tematikou, a to až so zľavou 80 percent. Aj toto je jeden z viacerých dôvodov, prečo sa tejto akcie budete chcieť zúčastniť a zároveň pomôcť nášmu životnému prostrediu,“ uviedol Janoštiak.

Poobedný program sa bude konať na hádzanárskom ihrisku v zámockom parku, kam sa presunú účastníci po vyzbieraní odpadu v určenej lokalite. „Voľná zábava bude sprevádzaná hudbou a príjemným posedením. Veríme, že sa nás opätovne zúčastní úctyhodný počet, aby sme mohli ísť príkladom aj iným športovým komunitám. Zraz bude 15. septembra o 9:30 h na hádzanárskom ihrisku,“ doplnil mediálny zástupca Handball Malacky.

Ako informoval, snahou bude do konca roka urobiť ešte jedno podujatie, počas ktorého by hádzanári chceli zrealizovať výsadbu stromčekov, ktoré malackému oddielu poskytne sponzor. Informácie o tejto udalosti poskytne klub v predstihu, keď bude známy termín.


Pridaj komentár