Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Martinský jarmok a Sladká sobota lákali návštevníkov

Martinský jarmok a Sladká sobota, Zdroj: Mesto Holíč

Holíčsky zámok sa počas minulého víkendu prezliekol do žiarivej jarmočnej atmosféry. Osobitý zážitok pritom priniesol už 32. ročník Martinského jarmoku, ktorý sa tu konal spoločne so 6. ročníkom Sladkej soboty na zámku. Tieto tradičné podujatia priťahovali návštevníkov už od rána a pokračovali až do večerných hodín.

Jarmočný ruch a gastronomické špeciality

Hneď od deviatej hodiny ráno sa areál zámku začal napĺňať návštevníkmi, ktorých lákali nielen predajné stánky s rôznym tovarom a remeselnými výrobkami, ale aj bohatá ponuka občerstvenia a nápojov.

Tradičné dolnozemské klobásy, ktoré pripravovali hostia z partnerského mesta Hložany v Srbsku, patrili medzi najväčšie lahôdky. Na svoje si prišli aj milovníci zabíjačkových špecialít a hudobného vystúpenia, za ktoré zodpovedal FS Valša.

Zážitkom bola aj Sladká sobota

Neodmysliteľnou súčasťou jarmoku bola aj Sladká sobota na zámku. Táto časť podujatia bola zameraná na domáce cukrovinky. Členky miestnych organizácií Únie žien a Jednoty dôchodcov Slovenska z celého okresu pripravili ponuku tradičných holíčskych sladkostí, ktoré by v domácnostiach Holíčanov nemali chýbať ani počas holíčskych hodov.

Staronové partnerstvo a výtvarné umenie

Návštevníci mohli sledovať aj slávnostný zápis primátora Zdenka Čambala a starostu partnerského Hodonína Libora Střechu do pamätnej knihy, ktorým spečatili 20-ročné partnerské vzťahy oboch miest. Taktiež deklarovali pokračovanie v priateľskej spolupráci vo všetkých oblastiach verejného života. Pre milovníkov výtvarného umenia bola v novej galérii sprístupnená výstava Paleta a pero.

Podujatie zaznamenalo rekordnú návštevnosť

Napriek nie celkom priaznivému počasiu, podujatie zaznamenalo rekordnú návštevnosť aj vďaka záujemcom zo širokého okolia. Miestny Martinský jarmok a Sladká sobota na zámku tak opäť potvrdili svoje výnimočné postavenie v kalendári kultúrnych podujatí na Záhorí.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár