Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Mesto dnes odovzdalo senickému útulku dary z peňazí za ohňostroj


Seničania rozhodli. Peniaze za ohňostroj dostanú deti so špeciálnymi potrebami a opustené psíky. NaZahori.sk o tom informovala Lucia Vajdová z MsÚ Senica.

Primátor Senice Martin Džačovský dnes 30.12.2021 odovzdal pelechy, aporty, žuvacie kostičky, čistiace a dezinfekčné prostriedky, výživové doplnky a ďalšie nevyhnutné potreby do rúk riaditeľky senického útulku Frederiky Péčiovej a jeho správcu Miroslava Caboňa. Išlo o časť peňazí , ktoré boli v minulých rokoch určené na silvestrovský ohňostroj.

Ďalšia časť finančných prostriedkov pôjde po prázdninách pre deti so špeciálnymi potrebami. Do tohto rozhodnutia zapojila samospráva aj svojich občanov.

Útulok zdroj: Mesto Senica

Ešte v novembri mesto Senica zverejnilo na svojom facebookovom profile anketu, v ktorej sa mohli občania vyjadriť, či si želajú silvestrovský ohňostroj alebo peniaze naň určené darovať na iný účel. Podstatná väčšina hlasujúcich v ankete sa priklonila k možnosti od ohňostroja upustiť a finančné prostriedky darovať tam, kde je to viacej potrebné.

„Dali sme na názor väčšiny hlasujúcich a diskutujúcich a rozhodli sme sa financie určené na ohňostroj darovať, a to časť Spojenej škole v Senici, ktorá ich využije pre deti so špeciálnymi potrebami a takisto, po vzore z minulého roka, útulku pre opustených psíkov. Pri tejto príležitosti treba spomenúť, že sa vždy snažíme výdaje na ohňostroj pokryť z podstatnej časti s prispením sponzorov. Mesto Senica začalo takýto pre prírodu i ekológiu šetrnejší zvyk presadzovať ako jedno z prvých na Slovensku a uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať po ďalšie roky. Zvažovali sme aj alternatívu osláv príchodu Nového roka, ako napríklad laserovú alebo dronovú show, no protipandemické opatrenia nedovoľujú organizáciu takýchto hromadných podujatí, “ uviedol primátor Martin Džačovský.

Dary pre útulok zdroj: Mesto Senica

Po prvýkrát v Senici nebol silvestrovský ohňostroj vlani.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár