Michalský jarmok nie, Farmársky trh na Myjave zatiaľ áno


Podobne ako pre rokom, aj túto jeseň sme sa na Myjave museli zaobísť bez Michalského jarmoku, ktorý je tradične veľkým podujatím s množstvom stánkov a stovkami návštevníkov. 

” Na základe aktuálne platných protipandemických opatrení i konzultácií s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trenčíne sa organizátori museli zámeru jarmok usporiadať vzdať. Preto by sme vás všetkých radi pozvali aspoň na Farmársky trh, ktorý sa ako súčasť tradičného myjavského sobotňajšieho trhu uskutoční 16. októbra 2021 v čase od 7.00 do 12.00 h na Námestí M. R. Štefánika,”  NaZahori.sk o tom informoval Marek Hrin, hovorca mesta Myjava. 

Toto podujatie pripravujú Miestna akčná skupina Kopaničiarsky región (MAS), mesto Myjava a Centrum tradičnej kultúry v Myjave. 

“Opäť po čase tak k nám zavítajú farmári a predajcovia, ktorí pre vás napečú, vyrobia, dopestujú a nazbierajú to, čo inde nekúpite. Všetky výrobky, ktoré tu nájdete, sú vyrobené u nás doma, sú čerstvé a voňavé. Budete mať zároveň možnosť porozprávať sa s výrobcom či predávajúcim v atmosfére, ktorú jednoducho v klasických obchodoch a vo veľkých obchodných reťazcoch nezažijete,” dopĺňa hovorca.  

Čo si budete môcť kúpiť ? 

  • mäsové výrobky, ktoré sú vyrobené podľa tradičných receptúr,
  • med a medovinu od včelára, ktorý je na svoj med a produkty právom hrdý,
  • ovocie, ovocné šťavy, zeleninu, semienka, kečupy a nátierky vyrobené ako BIO produkty,
  • špaldové medovníčky,
  • bylinky a prírodné produkty,
  • pravé syry zo salaša.

“Na trhu si budete môcť pochutnať aj na obľúbených párancoch z Pukanca. Samozrejme, nebudú chýbať domáce mušty, sirupy, slivkový lekvár a iné dobroty, ktoré pre vás naši farmári pripravia. Na Farmárskom trhu vám tak ponúkneme niečo iné a pre nás i vás podstatné – úsmev, atmosféru a poctivé výrobky, ktoré majú chuť, vôňu a kvalitu. Navyše, nákup na námestí vám spríjemnia svojim vyhrávaním Prietržskí heligonkári. Ak prídete, určite neobanujete,” uzatvára Hrin.

zdroj: Centrum tradičnej kultúry v Myjave a mesto Myjava www.myjava.sk 


Pridaj komentár