MŠK BO Holíč prehral úvodný duel sezóny na svojej palubovke

MŠK BO Holíč - BBK Bánovce nad Bebravou 75:82 (32:46) Zdroj: MŠK BO Holíč

Basketbalisti MŠK BO Holíč nastúpili na svoj prvý zápas v novej sezóne 2. ligy Západ 2023/2024 na domácej palubovke proti rivalovi z Bánoviec nad Bebravou.

MŠK BO Holíč – BBK Bánovce nad Bebravou 75:82 (32:46)

Body a zostava MŠK BO Holíč: Hanusek 28, Snopko 21, Jaborník 11, Mlynek 6, Pukančík 5, Došek 4, Kubinec, Chrenka, Kvoček, Burský, Mihaliska, Barančík, tréner Ľ. Marenčík.

Priebeh zápasu

Prvá štvrtina zápasu bola zo strany Holíčanov rozpačitá, keďže doháňali manko prameniace z nedorozumení v obrane a nevynútených chýb na útočnej polovici ihriska. Ale sedembodovou šnúrou v závere prvého dejstva sa dostali na dostrel súpera a prehrávali pred začiatkom druhej štvrtiny len o jeden bod. Druhá štvrtina domácim ale vôbec nevyšla. Súper z Bánoviec premieňal jednoduché pokusy a pridal aj 4 trojbodové strely. Holíčanom sa v útoku vôbec nedarilo a skórovali len 5-krát. Toto sa odzrkadlilo na polčasovom skóre 46:32 v prospech hostí z Bánoviec nad Bebravou.

Druhý polčas boli domáci hráči ako vymenení. Začali diktovať tempo hry a postupne mazali manko v skóre. Ich snaha vyvrcholila v posledných dvoch sekundách tretej štvrtiny. Vtedy sa po úspešných troch trestných hodoch dokonca ujali vedenia. Pred poslednou časťou hry tak vyhrávali tesne 59:58. Posledná štvrtina vyšla lepšie hosťujúcemu celku, ktorý premenil až 5 trojbodových pokusov. Holíčania však neskladali zbrane a bojovali až do konca. Na zvrat v zápase to však nestačilo a prehrali derby o 7 bodov.

Nasledujúci zápas odohrajú v Nitre

Holíč si teda pripisuje na úvod 2. ligy Západ prehru a už 14. septembra 2023 si zmeria sily s celkom Nitry na ich palubovke. Najbližší domáci duel odohrá MŠK BO Holíč 21. októbra 2023 so súperom z Dunajskej Stredy.