Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Na Búroch podgurážený mladík nezvládol šoférovanie


zdroj foto: KR PZ Trnava

Od piatku 15.10.2021 policajti riešili 7 vodičov, ktorý pod rúškom tmy jazdili po cestách opití.

NaZahori.sk o tom informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Štyria z nich spôsobili aj dopravné nehody. Všetci skončili na policajných staniciach a nevyhli sa obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Bujaré jazdy odštartovala len 19 ročná vodička na aute Kia Sportage. V piatok po polnoci nezvládla riadenie, a v obci Jaslovské Bohunice narazila do kovanej brány miestneho kaštieľa. Policajti s ňou vykonali dychovú skúšku, pri ktorej nafúkala takmer 2 promile. 

O niečo menej nafúkal policajtom 23 ročný vodič, ktorý v sobotu, skoro ráno, havaroval medzi Trnavou a obcou Hrnčiarovce nad Parnou. S 1,73 promile zišiel vľavo mimo cestu, oškrel stĺpik dopravného značenia a s autom Peugeot 2008 skončil v drevenom pútači.

Dopravná značka „padla za obeť“ aj v nedeľu, v skorých ranných hodinách, v obci Borský Mikuláš, okres Senica. 20 ročný mladík na aute Audi A6 narazil najskôr do nej a potom aj do paliet so zámkovou dlažbou. Pri dychovej skúške policajtom nafúkal 1,31 promile alkoholu.

Nedeľu uzavrela 46 ročná žena. Vo večerných hodinách policajti PMJ zbadali jej nabúranú Kiu Rio v Trnave. Pri prejazde Pažitnej ulice narazila do zaparkovaného auta, ktoré sa nárazom posunulo do ďalšieho odstaveného vozidla. Žena sa na prvý pohľad správala podozrivo. PMJčkári sa s ňou viackrát snažili vykonať dychovú skúšku, všetky pokusy ale úspešne zmarila.

Zvyšní traja vodiči nafúkali v okresoch:

SKALICA

  • 36 ročný (ne)vodič v piatok večer – 1,17 ‰

TRNAVA

  • 26 ročný muž v sobotu skoro ráno – 1,67 ‰
  • 20 ročný vodič v nedeľu po polnoci – 1,13 ‰

“Polícia bude pokračovať v kontrolách vodičov, či nejazdia pod vplyvom alkoholu. V prípade pozitívnych dychových skúšok budeme naďalej nekompromisní. Opitý vodič predstavuje nebezpečenstvo nielen pre seba, ale aj pre všetkých ostatných. Buďte preto zodpovední a za volant sadajte iba triezvi,” dopĺňa krajská hovorkyňa.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár