Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

VIDEO: Na stretnutí s pápežom sa môžu zúčastniť len plne zaočkovaní proti covid-19


Svätý Otec navštívi Slovensko v dňoch 12. až 15. septembra 2021.

 Prvé informácie sme priniesli TU: https://www.nazahori.sk/senica/item/4837-video-papez-frantisek-potvrdil-navstevu-slovenska-reaguje-prezidentka-sr

Na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí s ním, sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní proti ochoreniu covid-19. Informoval o tom v utorok 20.7.2021 na brífingu Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva SR (nominácia OĽANO).

“Naším spoločným cieľom je vytvoriť podmienky na to, aby si Svätý otec zo Slovenska odniesol pekné spomienky, aby sme spoločne vytvorili podmienky pre jeho sprievod, ale aj veriacich, ktorí budú chcieť prežiť hlboký duchovný zážitok, a zároveň, aby sme umožnili čo najväčšiemu počtu ľudí – veriacich a iných, zúčastniť sa na verejných svätých omšiach,” povedal Lengvarský. 

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský:“Bolo nám komunikované, že z bezpečnostného hľadiska a z hľadiska technických možností je toto jediný reálny spôsob, ako počet účastníkov radikálne neobmedzovať.” 

foto: vaticannews 

Predpokladá sa, že pápež František navštívi aj pútnické miesto na Záhorí, baziliku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – mesto Šaštín-Stráže a to 15. septembra pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska. Zatiaľ však oficiálne program Svätého Otca na Slovensku nie je potvrdený.

Návšteva pápeža Františka bude v poradí štvrtou apoštolskou návštevou Svätého Otca na Slovensku.

Pápež Ján Pavol II. navštívil krajinu spolu trikrát: v roku 1990 počas návštevy Česko-Slovenska zavítal do Bratislavy, v ére samostatnosti pricestoval v roku 1995 do Bratislavy, Nitry, Šaštína, Košíc, Prešova, Levoče a Tatier, a v roku 2003 pricestoval do Banskej Bystrice, Rožňavy a Bratislavy. 

Juraj Šeliga, poslanec NR SR (Za ľudí) vo včerajšom statuse (20.7.2021) na sociálnej sieti zverejnil:“Chceme umožniť, aby pápeža mohlo stretnúť čo najviac ľudí a aby boli v čo najväčšom bezpečí. Zaočkovaný dav 300 000 ľudí napríklad v Šaštíne bude takto bezpečnejší.”  

zdroj: brifing MZ SR a TS a FB

{Facebook}https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/videos/827115631269584{/Facebook}

KOCR Bratislava region

Pridaj komentár