Na Záhorí šoférovala s takmer 2,5 a motocyklista s 0,58 promile


Policajti zastavili v poslednej chvíli ženu s takmer 2,5 promile na výjazde zo Stupavy, ktorá chcela ísť na diaľnicu D2 a motorkár spadol na rovnej ceste, pričom zranil seba ale aj maloletú osobu. 

NaZahori.sk o tom informoval Michal Szeiff, hovorca , Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave.

Podgurážená vodička mala namierené na D2

V piatok 9.7.2021 krátko pred 22.00 h spozorovala hliadka bratislavských PMJ-čkárov na výjazde zo Stupavy, smerom na výjazd na diaľnicu D2 vozidlo Renault Clio, ktoré počas jazdy prechádzalo z jednej strany vozovky na druhú. Policajti toto vozidlo zastavili a vodičku podrobili kontrole. 

Nakoľko počas nej bolo z dychu vodičky jasne cítiť alkohol, policajti ženu podrobili vykonaniu dychovej skúšky. Tá skončila s výsledkom 1,18 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,46 promile. Žena bola obmedzená na osobnej slobode a umiestnená v cele policajného zaistenia.

 Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách, poverený príslušník začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vzniesol obvinenie 37-ročnej Hane G. z okresu Malacky. 

Medzi Závodom a Veľkými Levármi nehoda motorkára

V druhom prípade došlo v sobotu (10.07.2021) krátko po 09.30 h na ceste III/1110 medzi Závodom a Veľkými Levármi k dopravnej nehode. Jej účastník bol 36ročný vodič motocykla zn. DAELYN, pričom z doposiaľ presne nezistených príčin na rovnom úseku došlo k pádu. Pri ňom utrpel vodič ako aj spolujazdkyňa – maloletá osoba zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie.

Dychová skúška u vodiča skončila s pozitívnym výsledkom, nameraná mu bola hodnota 0,28 mg/l alkoholu v dychu čo predstavuje 0,58 promile. Vyšetrovaním okolností tejto nehody sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách. 

 


Pridaj komentár