Najväčší turnaj v malom futbale ovládli ženy Spartaka Myjava


V sobotu 11. júla sa v Trnave v areáli Lokomotívy odohral už 9. ročník PRENGO CUP-u – najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku.

V novom prostredí a slnečnom počasí sa o poctu, byť vytepaný na turnajový grál, pobilo vo svojich kategóriách 12 ženských a 48 mužských tímov.

Suverénne si počínali najmä víťazné kolektívy z predchádzajúceho ročníka a svoje tituly obhájili. 

Medzi mužmi dominovali Oligarchovia, ktorí si pripísali už svoj celkovo tretí triumf po finálovom víťazstve 1:0 so Sorta teamom zo Starej Ľubovne. O tretie miesto si to v penaltovom rozstrele rozdali Atletico Trnava FC a ŠK Olympic Trnava. Placku si nakoniec vykopali hráči Atletica.

Ženskou kategóriou prešli,ako nôž maslom, ženy Spartaka Myjava. Vo finále ich nezastavili ani finálové súperky Pressburger Ladies a vyhrali 2:0. Na treťom mieste sa umiestnili Slovenské pivárky z Nadlíc po triumfe 2:1 nad tímom GFC Topoľčany.

Turnaj po ročnej prestávke spestril aj bohatý sprievodný program, v ktoromsi svoje futbalové zručnosti mohli vyskúšať účastníci turnaja, ale aj široká verejnosť. Súťažilo sa v slalome s loptou, ktorý vyhral Pavol Lehotský z Undertakers Košice. Najtvrdšiu aj najpresnejšiu strelu mal Kevin Kollár z Unicorns. Najpopulárnejšiu súťaž o penaltového kráľa a kráľovnú vyhrali po 24 resp. 4 premenených penaltách Peter Boroš a Dominika Chleplová.

Turnaj sa odohral za dodržania momentálne platných bezpečnostných opatrení súvisiacich s ochorením COVID-19. 

 

 


Pridaj komentár