Napriek pokute ocenila prístup skalických policajtov


Policajti stržm. Pavol M. a stržm. Dávid V. z Obvodného oddelenia PZ Skalica boli privolaní ku škodovej udalosti na parkovisku pred jedným zo skalických nákupných centier.

Vodičku, ktorá porušila predpisy, policajti vyriešili v blokovom konaní. Aj napriek tomu, že dostala pokutu, sa im cez policajný messenger poďakovala.

„Chcem vyjadriť poďakovanie dvom členom PZ v Skalici za veľmi korektný, vysoko profesionálny a zároveň aj ľudský prístup pri riešení môjho drobného priestupku pri parkovaní.

Dvaja policajti, a to Pavol M. a David V., tento môj priestupok riešili. Samozrejme som dostala ako vinník pokutu, ale ide o to, že ku mne pristupovali veľmi ľudsky, keď som im podávala vysvetlenie, ako k tejto udalosti došlo a čo bolo pravdepodobne jej príčinou: moja nesústredenosť skrz rodinné problémy. Boli ochotní si ma vypočuť nielen ako policajti, ale aj ako ľudia, dokonca mi obaja dodali pozitívne povzbudenia, ale aj veľmi jemne podané ponaučenie, že napriek mojim osobným problémom mám byť stále sústredená na jazdu, lebo by sa mohlo stať niečo ďaleko horšie než je odretý nárazník. Dala som im samozrejme za pravdu, budem opatrnejšia,“ poslala pozitívnu odozvu účastníčka škodovej udalosti.


Pridaj komentár