Od 12. decembra sa posilní autobusová doprava


Od 12. decembra platia na celom Slovensku nové cestovné poriadky a pre Trnavský kraj to znamená, že sa posilní autobusová doprava aj na Záhorí. Ich každoročné zmeny začínajú úpravami v cestovných poriadkoch vlakov a na ne nadväzujú zmeny cestovných poriadkov autobusov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy.

Obmedzí sa doprava mimo Trnavský kraj

Na základe analýzy spojov zachádzajúcich na územie susedných samosprávnych krajov prijal Trnavský samosprávny kraj rozhodnutie. Týka sa redukcie prípadne skrátenia spojov na vybraných linkách, ktoré presahujú do Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja.

Redukované kilometre boli presunuté na doplnenie dopravnej obslužnosti v rámci územia Trnavského samosprávneho kraja. Nové cestovné poriadky zároveň zohľadňujú aj požiadavky cestujúcich a objednávateľov. V Trnavskom kraji nájdu cestujúci informácie o odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA Trnava.

Pri každoročných úpravách cestovných poriadkov sa v spolupráci s našimi objednávateľmi usilujeme zlepšiť nadväznosť spojov a zohľadniť požiadavky cestujúcich. Zároveň na základe výstupov z GPS systému, ktorým sú autobusy ARRIVA vybavené, dochádza aj k optimalizácii jazdných časov autobusov,“ uviedla riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku Petra Helecz.

Prímestská autobusová doprava

Na prímestských autobusových linkách spoločnosti ARRIVA Trnava dochádza od 12. decembra k posilneniu obslužnosti na linke 205 408 Senica – Holíč. Väčšina spojov na trase Senica – Holíč bude premávať v pravidelnom takte a bude vytvorená možnosť prestupu v Holíči na linku 910 IDS JMK do/z Hodonína. Zároveň bude doplnený jeden pár spojov doobeda počas pracovného týždňa aj počas sobôt. Rovnako bude doplnený jeden pár spojov vo večerných hodinách.

Na linke 205 422 Senica – Rohožník – Bratislava bude doplnený počas dní školského vyučovania spoj o 14:10 zo Senice. Tým bude zároveň zabezpečená dopravná obslužnosť v tomto čase na trase Senica – Plavecký Peter. Na linke je na vratných spojoch z Bratislavy do Senice cez Borský Mikuláš doplnená aj zastávka Dojč, kolónia.

Na linke 205 423 Bratislava – Modra – Senica je doplnený spoj počas dní školského vyučovania o 11:00 h v smere z Bratislavy. V obciach Plavecký Peter, Borský Svätý Jur, Moravský Svätý Ján, Sekule, Lakšárska Nová Ves, Bílkove Humence a Sobotište príde k premenovaniu niektorých zastávok. Cieľom zmien je priniesť cestujúcej verejnosti plynulejšiu vzájomnú nadväznosť autobusových spojov a nadväznosť na vlakové spojenia. Presné časy odchodov a informácie o zmenách týkajúcich sa nového cestovného poriadku nájdu cestujúci na stránke ARRIVA Trnava v sekcii cestovné poriadky.

Mestská autobusová doprava v Senici

S ohľadom na požiadavky cestujúcich súvisia zmeny so zrýchlením spojov a ich vzájomnou nadväznosťou a nadväznosťou na odchody vlakov aj v mestskej autobusovej doprave. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na stránke ARRIVA Trnava.

Autobusová doprava prechádza na prázdninový režim

Z dôvodu nevyhovujúcej epidemickej situácie na Slovensku i v TTSK sa upravujú spoje. Pre zavedenie dištančného vzdelávania na druhom stupni základných škôl a stredných škôl budú od 13. decembra linky prímestskej dopravy premávať v prázdninovom režime. Budú pridané spoje na zabezpečenie obslužnosti územia pre žiakov prvého stupňa základných škôl a zamestnancov materských a základných škôl, ktorí pokračujú v prezenčnej výučbe.

Cestovné poriadky ARRIVA Trnava: https://arriva.sk/trnava/primestska-doprava/cestovne-poriadky/


Pridaj komentár