Od nedele vstúpia v kraji do platnosti nové cestovné poriadky autobusových liniek


Na území Trnavského kraja budú od nedele 12. decembra 2021 platiť nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek.

Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa týka aj železničnej dopravy na celom Slovensku. Cestovné poriadky prímestských autobusov sú k dispozícii na weboch dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa deje každý december. Vypočuli sme obyvateľov a množstvo z ich podnetov sme zapracovali do nových cestovných poriadkov. Zamerali sme sa na to, aby prímestské autobusy boli dostupnejšie a lepšie nadväzovali na ďalšie formy dopravy,“ skonštatoval sa trnavský župan Jozef Viskupič.

Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. Samospráva následne podnety od obyvateľov spracovala, prerokovala so župnými zmluvnými dopravcami a časť z nich použila pri tvorbe nových cestovných poriadkov.

Reflektovali sme aj na nový grafikon vlakov. Snažili sme sa  zosúladiť prestupy v jednotlivých uzloch. Nové cestovné poriadky sú zverejnené na webových sídlach dopravcov, ako aj v autobusových staniciach a na zastávkach,“ poznamenala Eva Pišová, poverená riadením Odboru dopravnej politiky Úradu TTSK.

Dopravné poriadky spoločnosti SKAND Skalica: http://www.skand.sk/pravidelna-autobusova-doprava/

Dopravné poriadky spoločnosti ARRIVA Trnava: https://arriva.sk/trnava/primestska-doprava/cestovne-poriadky/


Pridaj komentár