Od pondelka Skalica červená, Senica a Myjava oranžová, Malacky zelené


Od 13. septembra 2021 podľa aktuálneho Covid automatu (CA) bude 10 okresov na Slovensku v červenej farbe, patrí medzi ne aj okres Skalica na Záhorí. 

 Od 13. septembra 2021 bude podľa Covid automatu na Slovensku desať okresov červených – v prvom stupni ohrozenia, týka sa to aj okresu Skalica.  Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Ďalších 47 okresov bude oranžových – v stupni ostražitosti, aj okres Senica či Myjava. Okres Malacky, ktorý patrí medzi zvyšných 22 okresov zostáva v zelenej fáze – v stupni monitoringu.

Okres Rožňava je pre rýchle zhoršenie situácie zaradený v prvom stupni ohrozenia – v červenej fáze už od štvrtka 9. septembra 2021.

CA od 13. septembra 2021

Stupeň monitoringu – zelená fáza: okresy Bratislava I.-V., Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Komárno, Malacky, Medzilaborce, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poltár, Púchov, Ružomberok, Senec, Stropkov, Trnava a okres Zlaté Moravce.

Stupeň ostražitosti – oranžová fáza: okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a okres Zvolen. 

Prvý stupeň ohrozenia – červená fáza: okresy Bytča, Košice I.-IV., Krupina, Poprad, Skalica, Trenčín a Rožňava už od 9.9.2021

Počet pozitívnych prípadov na nový koronavírus sa na Slovensku za posledný týždeň viac ako zdvojnásobil. Príjmy do nemocníc predstavujú 77 oproti minulotýždňovým 50 pacientom. Hospitalizovaných je 129, pričom minulý týždeň to bolo 70. Na umelej pľúcnej ventilácii je 13 pacientov, minulý týždeň to boli štyria. Nárast prípadov sa odrazil aj v počte výjazdov záchrannej služby. Denne prijmú nemocnice asi 11 pacientov, pred týždňom, to bolo sedem denne. Aktuálne je 108 pacientov hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19,  pričom 91 percent z nich je nezaočkovaných alebo nie plne zaočkovaných.

Zaočkovaná proti ochoreniu Covid-19 je k 8. 9. 2021 viac ako polovica populácie, pre ktorú sú dostupné vakcíny. Pribúda asi 1700 osôb denne. Vo vekovej kategórii nad 50 rokov je zaočkovaných 60 percent osôb.

 

zdroj: zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) / www.health.gov.sk 


Pridaj komentár