Odchovanec malackého basketbalu Bojanovský je opäť majstrom Slovenska


Reprezentačný basketbalista Boris Bojanovský, ktorý svoje prvé koše hádzal v drese klubu Strojár Malacky, sa po štvrtý raz v kariére stal majstrom Slovenska. Tento úspech opäť dosiahol ako hráč Patriotov Levice, ktorí ťahajú sériu troch majstrovských titulov po sebe. Levičania vo finále zdolali Spišských Rytierov.

217-centimetrový, 31 ročný odchovanec malackého basketbalu má skúsenosti aj zo španielskeho Canarias Basketball či z tímu floridskej univerzity, v Poľsku hral za Wloclawek a na Slovensku obliekal ešte dres Komárna. Okrem štyroch titulov majstra Slovenska má na konte aj dva primáty z medzinárodného Alpsko-jadranského pohára.

„Každý raz je to parádny pocit. Už sme z toho urobili takú tradíciu, že keď sa nevyhrá titul, tak je to sklamanie. Sme radi, že sa nám to opäť podarilo a boli tu s nami naši fanúšikovia. Môžeme oslavovať,“ povedal pre oficiálny web levického klubu Bojanovský. Levice majú za sebou vydarenú sezónu. Okrem domácich paluboviek sa im darilo aj na medzinárodných. V československom pohári zdolali Olomoucko aj Děčín a vo finále tesne podľahli Nymburku. V Európskom pohári FIBA však nedosiahli na postup zo skupiny.

zdroj: M. Binčík mesto Malacky /malacky.sk


Pridaj komentár