OOCR Záhorie: Návštevníkov Senice lákala v roku 2021 najmä voda

Kunovská priehrada mix zdroj: NaZahori.sk

Senická rekreačná oblasť Kunovská priehrada zaznamenala počas letnej sezóny rekordnú návštevnosť.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Záhorie (OOCR Záhorie) tu v spolupráci s mestom zrealizovala v oblasti infraštruktúry viacero noviniek. Obľúbeným miestom návštevníkov bolo aj mestské kúpalisko, kam zavítalo takmer 15.000 ľudí.

Kunovská priehrada

Priamo na priehrade pribudla v roku 2021 lanová dráha pre deti, húpacie siete, cyklostojany a servisný stojan na drobné opravy. “Jedným z cieľov našej organizácie je rozvoj cykloturistiky. Budovanie cyklotrás je úloha pre samosprávy, VÚC či štát. My sa snažíme zabezpečiť propagáciu, cyklomapy a zabezpečiť komfort pre cykloturistov zlepšovaním infraštruktúry. Na jar bude ešte nainštalovaná nabíjačka pre elektrobicykle,“ prezradil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Na cyklotrase, ktorá vedie z mesta na priehradu, bolo priamo do telesa cyklotrasy osadených 510 svetelných pukov. Ide o LED svietidlá, ktoré ako zdroj svetla využívajú solárnu energiu. Peniaze na aktivity získala OOCR Záhorie z Fondu pre rozvoj Trnavského samosprávneho kraja a z členského príspevku mesta Senica. “Som rád, že víťazom obstarávania bola firma z nášho regiónu. Môžeme tak okrem zvýšenia atraktívnosti cyklodopravy aj podporiť lokálneho dodávateľa,” informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie a poslanec TTSK Zdenko Čambal.

Letné kúpalisko v Senici

Okrem Kunovskej priehrady bolo obľúbeným miestom návštev letné kúpalisko v Senici. Počas sezóny, ktorá sa začala 18. júna a trvala do konca augusta, tu zaznamenali 14 865 vstupov. Celkom išlo o 64 kúpacích dní. „V júni sa prišlo okúpať 5 522 návštevníkov, v júli 6 724 a v auguste 2 619. V tejto sezóne bola návštevnosť ovplyvňovaná charakterom počasia, pretože epidemické opatrenia boli počas leta priaznivé,“ uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Ako doplnil primátor, mesto každoročne investuje do údržby, renovácie i vybavenia voľnočasových areálov a športovísk. „Tento rok privítalo kúpalisko sezónu s revitalizovaným areálom, v ktorom pribudlo nové detské ihrisko a pri detskom bazéne bol osadený stan, ktorý vytváral v horúčavách potrebný tieň,“ doplnila hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Mestské Múzeum Senica

Častým miestom návštev bolo aj mestské Múzeum Senica, ktoré vystavuje archeologické expozície prostredníctvom najmodernejších technológií. V podkroví ukrýva maketu historickej Senice a v podzemí zasa kostrové unikátne hroby. „Kurátor múzea záujemcov prevedie jednotlivými expozíciami a porozpráva aj o zaujímavej histórii samotnej budovy,“ doplnila hovorkyňa.

Vyhliadka Vinohrady v Kunove

Milovníci pohybu a krásnych výhľadov nevynechali prechádzku na novootvorenú vyhliadku v Kunove na kopci nad záhradkárskou osadou. „Je z nej krásny výhľad na širokú otvorenú krajinu. Za priaznivého počasia z nej máte mesto Senica ako na dlani. Takisto Kunovskú priehradu, hrad Branč, baziliku v Šaštíne a dokonca aj vrcholky rakúskych Álp,“ opísala, čo všetko je z vyhliadky vidieť Moravcová.


Pridaj komentár