Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Pivovarský rybník v parku v Stupave je už zrevitalizovaný


Primátor mesta spoločne s riaditeľom Verejnoprospešných služieb Stupava slávnostne odovzdali do užívania Pivovarský rybník v parku v Stupave.

Obnova, do ktorej sa mesto pustilo na začiatku roka, si vyžiadala odstránenie vyše 600 ton nánosového bahna, rovnako tak vyčistenie brehov a tokov prívodných kanálov.  

 Rekonštrukcia sa týkala aj betónovej hrádze s novým stavidlom, na spevnenie brehov rybníka bolo potrebné navoziť približne 300 ton lomového kameňa. V zrevitalizovanej podobe sa našlo miesto aj na malý vodopád, úpravou prešli priľahlé chodníky, pribudol aj nový mobiliár a zeleň.

“Odhadované náklady investície pri zabezpečení prác externou firmou boli vo výške 55.000 eur. Celý projekt sa však podarilo vykryť z rozpočtu VPS Stupava a s podporou partnerov,” informovala Silvia Nagyová z oddelenia komunikácie Verejnoprospešných služieb (VPS) Stupava, ktoré realizáciu prác zabezpečovali.  

Pivovarský rybník prináša Stupavčanom kúsok prírody ešte bližšie 

“Už teraz je vidieť, že si svoje miesto v rámci prechádzok našiel, z čoho sa veľmi tešíme. Ak máte cestu okolo aj vy, pozývame vás na malú výstavu, ktorá približuje celý proces premeny tohto zanedbaného miesta do jeho dnešnej podoby. Neskôr si fotodokumentáciu budete môcť pozrieť v priestoroch Mestského kultúrneho a informačného centra v Stupave,” dopĺňa na sociálnej sieti  Stupava oficiálna stránka mesta.

 

V Stupave začali revitalizáciu Pivovarského rybníka v parku

 
V Stupave sa začali venovať revitalizácii Pivovarského rybníka v parku. Ide o pôvodný rybník, ktorý bol aktuálne zanesený bahnom a nevyužívaný. Cieľom je v tejto lokalite pre návštevníkov pripraviť nové…

KOCR Bratislava region

Pridaj komentár