Po Holíči jazdila s 3,4 promile, nafúkali aj traja vodiči v Senici a Jablonici


Senickí policajti zastavili dnes ráno hneď troch vodičov, ktorým pri kontrole namerali zostatkový alkohol. V sobotu zas policajti z Holíča chytili ženu, ktorá po meste jazdila s takmer 3,5 promile. Informovala o tom polícia KR PZ v Trnave.

Jedna žena a dvaja muži zostali z dnešnej (29.11.2021) rannej policajnej kontroly, zameranej na alkohol, nepríjemne prekvapení. Policajtom sa priznali, že si včera večer vypili.

Najviac nafúkal 45-ročný vodič v obci Jablonica, ktorý dokonca presiahol hranicu 1 ‰ a dopustil sa tak prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Policajti ho obmedzili na osobnej slobode a o jeho osude sa bude rozhodovať v tzv. superrýchlom konaní.

42-ročná žena, ktorú policajti zastavili v meste Senica, mala za volantom v dychu 0,71 promile. V obci Jablonica skontrolovali aj 38-ročného muža, ktorý v skorých ranných hodinách nafúkal 0,4 promile. Policajné hliadky žene a mužovi na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu im zakázali. Obaja vodiči sa dopustili priestupku v doprave a budú riešení v správnom konaní.

Policajti z Holíča skontrolovali, krátko po obede v sobotu 27.11.2021, vodičku na aute Škoda Fabia. Hliadka podrobila 55-ročnú ženu dychovej skúške, s neuveriteľným výsledkom, 3,4 promile. Na mieste ju obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajnú stanicu. Policajti ženu obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý jej môže hroziť väzenie až na 1 rok. Vodičku riešia v tzv. superrýchlom konaní a na rozhodnutie súdu si počká v policajnej cele.

“Upozorňujeme vodičov, aby večer, pred rannou jazdou nepili, alebo ráno nesadali za volant. Aj keď máte pocit, že ste už v poriadku a schopní jazdy, zostatkový alkohol vás môže zradiť. Aj malé množstvo alkoholu dokáže ovplyvniť vaše reakcie a vnímanie okolitého sveta,” doplnila polícia.


Pridaj komentár