Počet chorých na covidových lôžkach je v skalickej nemocnici stále vysoký 

Nemocnica Skalica

Pozitivita na nový koronavírus medzi zamestnancami posledné 2 týždne klesá. Najväčšie výpadky personálu eviduje Fakultná nemocnica AGEL Skalica na oddeleniach vnútorného lekárstva a neurológie. NaZahori.sk o tom informuje hovorkyňa AGEL SK Martina Pavlíková.

Počet chorých na covid lôžkach od minulého týždňa mierne stúpol. Pozitivita zistená PCR testami sa v priebehu týždňa pohybovala medzi 50 a 60 %.

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 36 COVID-19 pozitívnym pacientom, 2 pacienti sú vo vážnom stave na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice MUDr. Jakub Rybár s tým, že pozitívny test na ochorenie COVID-19 má v súčasnosti 41 zamestnancov, z ktorých zdravotné sestry tvoria až 56% pozitívnych zamestnancov.

Fakultná nemocnica AGEL Skalica
Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Testovanie

Odberovú  jednotku MOM pri patológii v minulom týždni navštívilo 981 žiadateľov o PCR vyšetrenie a ďalších 391 záujemcov o antigénové vyšetrenie na COVID-19. Pozitivita PCR testov dosiahla 57%. MOM je otvorené v pracovné dni od 7.00 do 15.30 hod. a cez víkendy od 7.00 do 11.00 hod.

Očkovanie

V minulom týždni sa dalo vo Vakcinačnom centre skalickej nemocnice očkovať 172 osôb a 114 z nich tvorili tretie dávky vakcíny. Očkuje sa od pondelka do piatka od 7.30 do 14.30 hod.  V celom rozsahu otváracích hodín sa očkujú registrované aj neregistrované osoby od 12 rokov.


Pridaj komentár