Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Detské krojované slávnosti, Veľké Leváre

25 mája @ 14:00 - 21:00

Zadarmo

Už po trinásty raz sa vo Veľkých Levároch uskutoční medzinárodný folklórny festival Detské krojované slávnosti.

Už 13. ročník festivalu sa uskutoční v Habánskom amfiteátri

Podujatie sa bude konať v sobotu 25. mája 2024 v malebnom prostredí Habánskeho amfiteátra. Festival odštartuje krojovaný sprievod obcou, ktorý sa začne o 14:00 pred kultúrnym domom a skončí v Habánskom dvore.

Bohatý program pre malých aj veľkých návštevníkov

Počas festivalu sa predstavia viaceré detské folklórne súbory z rôznych kútov Slovenska, Česka a Maďarska. Okrem vystúpení čaká na návštevníkov aj súťaž v speve ľudových piesní Levársky speváčik, tvorivé dielne či historický kolotoč pre deti. Chýbať nebudú ani stánky s ľudovo-umeleckými predmetmi a občerstvením.

Nedeľná svätá omša s vystúpením súborov

V nedeľu 26. mája sa program presunie do kostola Mena Panny Márie, kde sa o 10:00 uskutoční svätá omša. Počas nej vystúpia detské folklórne súbory Leváranek a Jitřenka. Táto kombinácia duchovného zážitku a krás folklóru určite poteší nejedno srdce.

Oslava 20. výročia DFS Leváranek

Detské krojované slávnosti budú tento rok výnimočné aj vďaka oslavám okrúhleho jubilea domáceho súboru Leváranek. Ten si pripomenie 20 rokov od svojho založenia. Počas svojej existencie sa stal neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho života obce a šíri krásu folklóru aj za jej hranicami.

Vstup na všetky podujatia je voľný, takže neváhajte a príďte sa ponoriť do čarovného sveta folklóru a tradícií. Detské krojované slávnosti sú skvelou príležitosťou na stretnutie s priateľmi, spoznávanie nových kultúr a hlavne na nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu.

Detské krojované slávnosti, Veľké Leváre
Detské krojované slávnosti, Veľké Leváre

Podrobnosti

Dátum:
25 mája
Čas:
14:00 - 21:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategórie:
, ,
Udalosť Značky:
, ,

Organizátor

Obec Veľké Leváre
Phone
034 / 779 43 16
Email
ocuvl@levare.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Habánsky amfiteáter – Veľké Leváre
Habánsky dvor
Veľké Leváre, 908 73 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421 34 779 44 93