Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Don Quijote de la Mancha

26 júna, 2023 @ 20:00 - 22:00

Doprajte si v júni ľahkosť bytia s výberovými divadlami pod holým nebom. Od 24. do 29. júna sa otvára divadelná sála na radnici. Oponu opäť nahradí večerná letná obloha a hlavný reflektor Proxima Centauri nasvieti humorné svety  Don Quichota, Osmijanka, Matúša a Hany, poetický tanečný príbeh, a dosvieti až na stretnutie optimistu a pesimistu z pera Lasicu a Satinského.
Predpredaj lístkov je SPUSTENÝ!

PROGRAM 

24. 6. sobota, 17.00 h

Bratislavské bábkové divadlo, Osmijankove rozprávky o princeznách

Predstavenie zoberie na 45 minút do izby Osamelej princeznej, kde sa ju Osmijanko pokúsi rozveseliť rozprávkami o jej kolegyniach  – princeznách. Deti spoznajú Sifóniu, ktorá je tak odvážna, že ju nemôže uniesť žiaden drak. Hystéria je taká učená, že prepisuje prírodné zákony vo svojej krajine, a to na také, podľa ktorých kravy domáce čvirikajú na strome, hrebeň je nástroj na česanie zubov a tri a tri je milión. Tretia princezná, Filodendrónia, zas vedie tak dokonale pohodlný kráľovský život, že zabudla rozprávať. Našťastie ju z nemoty vylieči múdry Hlúpy Jano.

Okrem rozprávok vás čaká skvelá osmijankovská kapela a jej piesne pre všetkých hravých poslucháčov.

Vhodné pre deti od 3 rokov.
Dĺžka predstavenia: 45 minút. 
Vstup zdarma.

25. júna nedeľa, 20.00 h

Túlavé divadlo, Podivuhodné hodiny literatúry Matúša a  Hany   

Hana dopisuje román a Matúšovi tvrdí, že s nimi v byte žije aj hlavná postava – chlapec, ktorý kreslí atlasy ľudí. Rodinná priateľka psychiatrička je toho názoru, že paralelný svet môže byť super, ak sa v oboch dá piť červené víno.  Príďte si užiť  ľahko apokalyptickú konverzačnú komédiu od Jakuba Nvotu, kde sa budete cítiť ako doma.

Lístky zakúpite TU.

Život Hany a Matúša sa začne komplikovať, keď Hana dopíše román.

26. júna pondelok, 20.00 h

Don Quijote de la Mancha, Divadlo Klauniky Brno

Pred divákov predstúpi  2,38 m vysoký profesor španielskeho jazyka a literatúry a 120 kilogramová Ancha pracujúca ako vychovávateľka na kominárskom internáte v Šlapaniciach, v kostýmoch. So skupinou španielčinárov sa ujímajú neľahkej úlohy: – čo najlepšie stvárniť príbeh dômyselného rytiera Dona Quijota.

Lístky zakúpite TU.

Tešte sa na jedno z najinteraktívnejších spracovaní donquijotskej tematiky,  plné humoru, hravosti a improvizácie v réžii Boleslava Polívku.

Tvorcovia tvrdia, že ide o predstavenie, ktoré vraj predlžuje život, a možno im veriť, keďže toto dielo pozbieralo množstvo dôležitých ocenení po celej Európe, hosťovalo v Nemecku, Rakúsku, Španielsku, Francúzsku, Poľsku, Kazachstane aj na Ukrajine.

27. júna utorok, 21.00 h

CreDance, poeticky hudobno-tanečný program NIGHT IN PARIS 

Čo všetko sa môže odohrať za jednu hodinu v parížškej kaviarni? Zažite rozmanitý tanečný príbeh, kde sa pri káve udejú situácie okorenené tangom, poetickou Améliou z Montmartru ci Roxanne až po zaujímavé choreografie na Beatles, Gorana Bregoviča či slovenskú ľudovku.

Lístky zakúpite TU.

Aj tancom sa dá vyjadriť, čo sa udeje za jednu hodinu v parížskej kaviarni. 

29. júna štvrtok, 21.00 h  

Deň radosti, Štúdio L + S 

Trnava bude prvým mestom, kam pricestuje hneď po bratislavskej premiére legendárna hra  z pera Milana Lasicu a Júliusa Satinského, v ktorej Pesimista neverí, že by Deň radosti mohlo niečo prekaziť a Optimista pevne verí, že to nevyjde. Lenže, kto je v 21. storočí Optimista a kto Pesimista? Doba sa vymkla z kĺbov a všetko je inak. O tom všetkom a všeličom inom je v podstate nová hra s výrazným autorským prispením súčasnej generácie divadelníkov.

Réžia: Karol Vosátko
Účinkujú: Svätopluk Malachovský, Michal Kubovčík, Jozef Adamčík
Lístky zakúpite TU.

Podrobnosti

Dátum:
26 júna, 2023
Čas:
20:00 - 22:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: