Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Draci na zámku – Pezinok

13 augusta, 2022 - 14 augusta, 2022

Detský festival Draci na zámku sa bude v Pezinku konať už po tretíkrát, a to počas víkendu 13. a 14. augusta. Celodenný program prispôsobený predovšetkým deťom s množstvom divadielok a interaktívnymi predstaveniami prenesie zámok do sveta rozprávok, tajomných príbehov a fantazijných bytostí.
Rozprávkový Zámok Šimák ovládnu na jeden víkend v roku draci vo veľkosti detskej dlane ale aj veľký ako auto. Na detskom festivale však ožijú okrem drakov aj víly, princezné či prasiatka. Program je zameraný na detských divákov a spolu s interaktívnym programom a workshopmi zabaví deti všetkých vekových kategórií.

Súčasťou festivalu sú už tradične dielničky na výrobu dračích suvenírov. Z minulých ročníkov si malí návštevníci odnášali drevený štít či vlastného lepenkového draka. Tohtoročný suvenír, ktorý je v cene vstupného rovnako ako atrakcie a interaktívny program, zatiaľ zostáva záhadou. Bystrík Holeček, organizátor podujatia však prezradil, že „deti si budú za asistencie ochotných víl vyrábať niečo z krajiny fantázie.“

„Predstavenia, na ktoré sa môžu návštevníci tešiť, hlavne tí menší, budú bábkové divadielko, ktoré predvedie Divadlo pod balkónom, rozprávka s názvom Silák Max od Teáter Komika či predstavenie Cirkus Hector, plný čarovných tvorov a kreatúr,“  dodáva Bystrík Holeček z Agentúry Hector. Súčasťou festivalu budú už tradične aj detské atrakcie ako strieľanie z luku či detský drevený katapult.

Ruky výtvarníkov prekvapujú každoročne nielen návštevníkov, ale aj personál zámku: „Počas festivalu Draci na zámku sa Šimák premení na rozprávkové miesto. Za každým rohom nachádzam ďalšie fantazijné kreácie a výzdobu, ktorá tak veľmi dotvára atmosféru tohto festivalu,“ hovorí Simona Kukumbergová zo Zámku Šimák. Súčasťou rozprávkovej atmosféry na festivale je nielen hlavný program v podobe detských predstavení, ale aj výzdoba, interaktívne vstupy a atrakcie.

Pripravené budú stánky s jedlom a sladkými dobrotami, pre starších návštevníkov bude k dispozícii výberová káva či ovocné vína.

Brány festivalu budú počas 13. a 14. augusta otvorené od 9.30 hod. do 17.30 hod. Predpredaj vstupeniek prebieha na maxiticket.sk a predpredaj.sk a všetky informácie o festivale sú dostupné na www.palacearthotel.sk.

Draci na zámku Šimák, Pezinok Zdroj: Agentúra Hector
Draci na zámku Šimák, Pezinok Zdroj: Agentúra Hector

[foogallery id=”3809″]

Podrobnosti

Začiatok:
13 augusta, 2022
Koniec:
14 augusta, 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: