Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Hrad Beckov: Remeslo má zlaté dno

7 mája, 2022 - 8 mája, 2022

Beckov si tento rok pripomína 630. výročie udelenia viacerých mestských práv Beckovu od vojvodu Stibora, predovšetkým slobody v správe mesta a rôznych právnych náležitostiach. Túto udalosť si pripomíname remeslom, keďže práve remeselníci (spolu s obchodníkmi a vinohradníkmi) tvorili  gro beckovských mešťanov.
V tento víkend si budete môcť sami odskúšať všakovaké remeslá – od sklárske, cez kováčcke, až po hrnčiarke a absolvovať tak hradnú remeselnú školu. Ktovie, tých šikovných si naši majstri možno vezmú aj za učňov.

Nebude chýbať ani pátračka plná prísloví, výstava dobovej kuchyne, lukostreľba a niečo dobré pod zub.

A v nedeľu sa okrem toho môžete tešiť aj na Divadelnú nedeľu, ktorá pre deti prinesie opäť rozprávkové príbehy v podaní Divadielka pod hríbikom.

Program

11:00 Poprepletko

13:00 Janko a Marienka

15:00 Poprepletko

POPREPLETKO

Slovné prekrúcačky a milé popletené zážitky, ktoré nakoniec prinesú hlavnému hrdinovi nielen vysnívané šťastie, ale aj srdce princeznej. A či sa aj vám nebudú pliesť „kury“ a nohy, to si vyskúšate s našim hrdinom.

JANKO A MARIENKA

Rozprávka o dvoch veselých a hravých deťoch, ktoré len raz trošku u babičky „zaneposlúchali“ a zažili „sladké stretnutie“, na ktoré len tak ľahko nezabudnú… A s nimi všetci spoločne – s napätím aj s úsmevom vyčkáme, ako nakoniec všetko dobre dopadne…

Riadime sa víkendovým vstupným s programom.

Bližšie informácie: www.hrad-beckov.sk

Remeslo má zlaté dno - Hrad Beckov
Remeslo má zlaté dno – Hrad Beckov

Podrobnosti

Začiatok:
7 mája, 2022
Koniec:
8 mája, 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: