Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Klenoty zeme a vesmíru

29 apríla, 2022 - 5 júna, 2022

Multižánrová výstava bola vytvorená pri príležitosti 50. výročia vzniku Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika.
Je tým najlepším, čo slovenské prostredie obsahuje z hľadiska pohľadu na prírodu, čo môže človek na zemi zažiť z pohľadu jedného z najlepších fotografov prírody v Európe, ktorým je Slovák Filip Kulišev.

Významnou časťou výstavy sú aj fotografie popredných slovenských astrofotografov, ktorí získavajú ocenenia nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Srdcom celej výstavy sú umelecké vízie umeleckého sochára Drahomíra Prihela, ktorý vo svojich dielach vesmír zvýrazňuje a prebudováva do obrovského monumentálneho zatavenia sklenných útvarov. Ide o nádhernú výstavu, ktorú by mal vidieť nielen každý milovník nielen prírody ale predovšetkým umenia a kultúry,“ uviedol riaditeľ Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika Karol Petrík.

Filip Kulišev
Filip Kulišev

Multižánrovú kultúrno-umeleckú inšpiráciu diel Drahomíra Príhelu, Filipa Kuliseva a slovenských astrofotografov Klenoty zeme a vesmíru si môžete pozrieť v priestoroch výstavnej siene Vlastivedného múzea v Hlohovci na Rázusovej ulici 6 do 5. júna 2022.

Výstava Klenoty zeme a vesmíru, Hlohovec
Výstava Klenoty zeme a vesmíru, Hlohovec

Hvezdáreň a planetárium Milana Rastislava Štefánika

Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika

Podrobnosti

Začiatok:
29 apríla, 2022
Koniec:
5 júna, 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: