Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ladislav Struhár – Krajina

16 marca, 2022 - 24 apríla, 2022

Témou výstavy Ladislav Struhár – Krajina je už podľa, hoc veľavravného, no nie prvoplánového názvu – príroda, krajina, prostredie.
Výber z fotografií Ladislava Struhára si kladie za cieľ ukázať prírodu a prostredie, v ktorom žijeme, ktorého sme súčasťou, no voči ktorému sme tak malí a bezmocní, v celej jeho šírke, odzbrojujúcej mohutnosti, kráse a pestrosti.

Ladislav Struhár už pred rokmi opustil pohodlie ateliéru a hľadal možnosti svojho umeleckého vyjadrenia v exteriéri. Nebolo a nie je to vôbec jednoduché. Ladislav Struhár nevytvára suveníry na uloženie spomienok, zachytáva a reprodukuje realitu a svoj jedinečný pohľad, pre nás všetkých, ktorí nemáme rovnaký pohľad, ako on. Využíva krajinu na zhmotnenie svojej vízie, intuitívneho precítenia a videnia a abstrahuje ju často do farebných geometrických kompozícií, iste ovplyvnených aj jeho inklináciou k architektúre. Krajina – na prvý pohľad možno jednoduchý názov, bez prívlastku, bez konkrétnejšieho určenia. Je to zámer? Áno. Krajina … je takou, akou ju cíti a vníma každý z nás. Pre niekoho môže byť majestátna, pre iného farebná, divoká, slobodná… Aká je pre vás?

Dnes je taká, akou ju vidí svojimi očami Ladislav Struhár.“

Zdroj: Mesto Hlohovec

Podrobnosti

Začiatok:
16 marca, 2022
Koniec:
24 apríla, 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: