Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Medzinárodné letecké dni

2 septembra, 2023 - 3 septembra, 2023

Najočakávanejšia letecká udalosť tohto roka sa už nezadržateľne blíži! V priestoroch leteckej základne Kuchyňa/Malacky pripravuje v dňoch 2. a 3. septembra 2023 Slovenská letecká agentúra (hlavný organizátor) jedno z najväčších kultúrno-spoločenských podujatí na Slovensku. Tušíte správne. Nehovoríme o ničom inom ako o ďalšom ročníku Medzinárodných leteckých dní / Slovak International Air Fest 2023 (SIAF 2023).
Hlavným programovým partnerom podujatia je Ministerstvo obrany Slovenskej republiky. To zaslalo prostredníctvom veliteľa vzdušných síl OS SR pozvánky do 24 krajín. Účasť zatiaľ potvrdilo 11 z nich. Na zozname tak už máme napríklad našich susedov z Českej republiky, Rakúska či Maďarska, ale aj veľké štáty ako Nemecko, Taliansko alebo Francúzsko.

Organizátori opäť pracujú na dvoch dňoch plných kvalitného letového programu. Okrem dynamických a statických ukážok sa môžete spoľahnúť aj na sprievodné atrakcie pre rodiny s deťmi. Tešiť sa môžete na prúdové lietadlá, vrtuľníky, transportné stroje i akrobatické skupiny. Postupne sa bude na našom webe plniť sekcia Lietadlá, kde nájdete aktuálny prehľad o všetkých potvrdených účastníkoch SIAFu 2023.

 

Medzinárodnými leteckými dňami si tiež pripomenieme okrúhle 30. výročie vzniku Slovenskej republiky a zároveň aj 30. výročie vzniku Ozbrojených síl SR. Obsahovým zámerom podujatia SIAF 2023 bude najmä pripomenutie si 79. výročia Slovenského národného povstania. Rovnako  aj 19. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie NATO a osláv dňa Ústavy Slovenskej republiky.

Nezabudnite sledovať web www.siaf.skFB Medzinárodné letecké dni SIAF či profil na Instagrame, kde budú postupne pribúdať všetky dôležité informácie.

Podrobnosti

Začiatok:
2 septembra, 2023
Koniec:
3 septembra, 2023
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: