Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Nevšedné podoby prútia 2022

9 apríla, 2022 @ 10:00 - 17:30

Pozývame všetkých priaznivcov košikárskeho remesla na podujatie Nevšedné podoby prútia 2022 v Rudníku pri Myjave, ktoré sa opätovne uskutoční v sobotu 9. 4. 2022 od 10.00 h.
Príďte sa pozrieť na nevšedné podoby košikárskych výrobkov, vyskúšať si remeselné zručnosti v tvorivých dielňach a zároveň Vás čaká zaujímavý program počas celého dňa.

Podujatie organizuje obec Rudník v okrese Myjava spoločne s centrom tradičnej kultúry (CTK) a Česko-slovenským zväzom košikárov. Pravidelne sa na podujatí zúčastňujú košikári z myjavského regiónu, z obcí Rudník, Stará Myjava, Vrbovce či Kostolné.

Košikári na podujatí predvedú svoje košikárske umenie. Výrobky budú pliesť z vŕbového prútia, zo slamy, ale aj z papiera. Súčasťou podujatia je aj výstava nevšedných výrobkov z prútia, pedigu a slamy.

Súčasťou stretnutia sú tvorivé dielne. Tie tvoria nosnú časť podujatia, kde jednotliví košikári prezentujú svoje výrobky, používané techniky pletenia a materiály, s ktorými pracujú. V týchto interaktívnych dielňach majú návštevníci všetkých vekových kategórií možnosť vlastnoručne si vyskúšať a naučiť sa rôzne techniky pletenia, zhotoviť výrobok a získať rôzne informácie o tomto remesle od samotných majstrov košikárov.

Nevšedné podoby prútia 2022
Nevšedné podoby prútia 2022

Podrobnosti

Dátum:
9 apríla, 2022
Čas:
10:00 - 17:30
Udalosť Kategória: