Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

O architektúre osobne (s): Petrom Grznárom a Kamilom Nováčikom

28 novembra, 2022 @ 19:00 - 21:00

€2

O architektúre osobne (s): je cyklus venovaný súčasným výzvam v architektúre a predovšetkým jej obnove v Trnave a okolí. V sérii rozhovorov organizátori priblížia nielen samotné témy. Ale zároveň s nimi aj spojené objekty, ale predovšetkým zaujímavých hostí – aktérov, ktorí sa im zanietene venujú.
Na začiatok sa vyberieme za stavbami, ktoré sú asi najcharakteristickejšími reprezentantmi stredoveku u nás. Hrady, hradby a celkovo – architektúra, ktorá nás sprevádzala už od nepamäti a jej torzá roztrúsené v meste a v okolí sú dodnes obľúbené. Aj zdanlivo „mŕtva“ a často zanikajúca architektúra zrúcanín prekvapivo žije radom aktivít na ich záchranu. Mnohokrát takmer neviditeľných, o to však premyslenejších.

Hostia Peter Grznár a Kamil Nováčik

S hosťami Petrom Grznárom – archeológom a pamiatkarom, a Kamilom Nováčikom – koordinátorom obnovy hradov, sa budeme rozprávať o tom, ako pristupovať k ich obnove.

Predstavujeme Vám hostí, ktorí budú diskutovať v pondelok 28.11. na tému obnovy hradov a hradieb. 🏰
Peter Grznár pracuje viac ako šestnásť rokov v oblasti reštaurácie pamiatok, archeologického výskumu a zachovávania kultúrneho dedičstva Slovenska.
Kamil Nováčik je aktívny občiansky aktivista v oblasti ochrany pamiatok. Ako koordinátor viedol napríklad obnovu hradu Muráň.
🎤Diskusiu Miroslav Beňák architekt, spoluzakladateľ združenia Čierne diery, ktoré sa dlhodobo venuje popularizácii a záchrane kultúrneho dedičstva s dôrazom na industriálne pamiatky.

• Vstupné: 2 eurá

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

 

Podrobnosti

Dátum:
28 novembra, 2022
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
€2
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: